У Миколаєві пройшов чемпіонат України з підводної стрільби по мішенях

Чемпіони визначалися у трьох дисциплінах, у яких, власне, сьогодні і провдяться змагання у підводній стрільбі.
Стрільба по мішенях на точність – основне завдання учасників вразити якомога більш точно комплект мішеней. Стрільба ведеться з вогневого рубежу (як правило, 4 метри) у глибокій частині басейну. Встановлюється час проведення вправи, але основним параметром при визначенні переможця у цій дисципліні є точність влучань. Правилами змагань може встановлюватися кількість пострілів у кожну з мішеней.
Біатлон – назва говорить сама за себе, тільки у підводника замість лиж – ласти, а замість дрібнокаліберної гвинтівки – рушниця для підводної стрільби. Вправа виконується таким чином: учасник повинен пропірнути частина басейну, не спливаючи зробити постріл по мішені, і під водою повернутися до лінії старту. Так проводиться серія повторень. Переможцем визнається спортсмен, який вразив максимальну кількість мішеней за мінімальний проміжок часу. При цьому точність влучення не має значення – головне, щоб мішень була вражена.
Естафета – командна вправа. При виконанні кожен з учасників команди повинен вразити мішень. Процедура проведення стрільби аналогічна «біатлону».
У стрільбі на точність серед чоловіків тріумфували миколаївські спортсмени: Микола Литвинов («Інгул») посів перше місце, Антон Жихарєв («Інгул») – друге, а Єгор Голубенко («Інгул-1») – третє. У жінок перші два місця на п’єдесталі пошани також зайняли снайпери із Миколаєва: Олена Редькова («Інгул-1») стала першою, а Катерина Росинська («Інгул») – другою. На третьому місці опинилася досвідчена киянка Лариса Коротка («Апнос»).
У біатлоні у змаганнях чоловіків перемогу святкував Антон Вислобоков з Києва («Мурена»), який вразив 5 мішеней за 2 хвилини і 36 секунд. Лише 3 секунди програв йому Віктор Гожий («Інгул»). Третім став Микола Литвинов, який закрив 4 мішені.
У жінок у цій дисципліні, більш як на півтори хвилини випередивши суперниць, перемогла Мілена Межуєва («Апнос»).Її час на 5 мішеней – 2 хвилини і 18 секунд. Другий результат показала Лариса Коротка (3 хвилини 45 секунд), третій – Олена Редькова (5 хвилин 4 секунди).
І, нарешті, в естафеті перемогли: у чоловіків команда «Інгул-1» (Єгор Голубенко, Михайло Добринов, Олена Редькова), у жінок – «Апнос» (Лариса Коротка, Мілена Межуєва, Дарина Терещук).
underwater-shooting-1У змаганнях узяли участь 8 команд: «Апнос» (Київ), «Інгул» та «Інгул-1» (Миколаїв), «Мурена» (Київ), «Случ» (Рівне), «Торнадо» (Дніпропетровськ), «Фрідайвер Донбасу» (Донецьк) та «Мономах-Іхтіс» (Росія), яка виступила поза конкурсом.