Україна – Іспанія: підсумок двох футзальних матчів

futsal_ukr-esp_201728 і 29 січня 2017 року київський Палац спорту приймав дві товариські зустрічі з футзалу між збірними України та Іспанії. Перший матч завершився нічиєю, а другий – перемогою іспанців, притому що українці вели за ходом гри.

У суботу, 28 січня, гра видалася напруженою з багатьма моментами в обох командах. Першими рахунок відкрили наші хлопці: точним влучанням на 10-й хвилині відзначився Микола Білоцерківець, який скористався відскоком у штрафному майданчику і не залишив шансів Хуанхо. Проте надовго втримати перевагу не вдалося, за три хвилини вже Іваняку довелося витягувати м’яч із власних воріт після дальнього пострілу Хоселіто Фернандеса. З рахунком 1:1 завершився перший 20-хвилинний період гри.

Другий тайм першого товариського матчу запам’ятається надскладними заключними хвилинами для збірної України. Під час однієї з атак іспанців Володимир Разуванов вимушений був рятувати нашу команду біля воріт, відбивши м’яч рукою. Вилучення було беззаперечним, а гості отримали право на пенальті. Бити довірили Рафі Усіну, але той з шести метрів не пробив Євгена Іваняка, який в шпагаті відбив м’яч в куті воріт. Таким чином, фінальний свисток зафіксував на табло 1:1.

Зазначимо, що ця нічия дозволила перервати збірній України серію з 13-ти поспіль поразок, яка в неї була в стосунках з діючими чемпіонами Європи, і вдруге зіграти з іспанцями внічию в основний час. Нагадаємо, що вперше в матчах збірних України та Іспанії 40 хвилин гри основного часу принесли нічийний рахунок в фінальному матчі ЧЄ-2001, в якому українці потім поступилися в овертаймі.

У другому матчі в Києві українці вигравали по ходу гри з рахунком 2:0. Після першої гри суперник зробив висновки, вирішивши попередити пресинг з боку українців за рахунок чіткого контролю м’яча. Але збірна України зуміла швидко перебудуватися, і на 9-й хвилині синхронний пресинг з нашого боку дозволив Сергієві Журбі перехопити м’яч, вийти сам на сам з Карлосом Барроном та обвідним ударом поцілити у верхній кут воріт.

Після цього були намагання психологічно надавити на українських гравців і арбітрів зустрічі з боку наставника «фурії роха». Хосе Венансіо Лопес виказав намір увести збірну Іспанії з майданчика, проте після п’ятихвилинної паузи відмовився від цього наміру. На цей момент обидві команди мали по п’ять фолів, то ж суперники вирішили спокійно дограти перший тайм – 1:0 на користь нашої команди.

Подвоїти рахунок українці змогли на 34-й хвилині: потужний удар Шотурми по іспанських воротах призвів до кутового, який довірили реалізувати Миколі Грицини. Ігор Корсун був першим на добиванні, і відбити удар з п’яти метрів Хуанхо не зміг – 2:0. А потім Палац спорту став свідком камбеку гостей: в останні три хвилини зустрічі дублями в наших воротах відзначилися Рафа Усін (37, 39) та Айкардо (40, 40), останній, зауважимо, свій другий м’яч поцілив за мить до сирени, пробиваючи по порожніх воротах, і лінію воріт м’яч перетнув вже після сирени. Проте такі м’ячі, згідно регламентованих правил, зараховуються.

Зазначимо, що футзальний уїк-енд у Палаці спорту в Києві став кроком до головної події весни – відбіркових матчів кваліфікації чемпіонату Європи, які 8-11 квітня 2017 року прийматиме ця арена.

Додамо, що в січневому оновленні світового та континентального футзального рейтингу «синьо-жовті» посідають восьму та п’яту сходинку відповідно, тоді як «фурія роха» є другою збірною планети та першою – в Європі.