Українець став найкращим спортсменом на чемпіонаті світу з таеквон-до (ITF)!

Нещодавно Корея приймала чемпіонат світу з таеквон-до (ITF), у якому взяли участь спортсмени з 69 країн.

Учасники змагались у 5 видах програм: спаринг, формальні вправи, спецтехніка, силове розбивання та самозахист (self defense).

Україну на змаганнях представили 15 спортсменыв. Шкода, але цього разу на ЧС не було жіночої команди. Дівчата не дуже вдало виступили на чемпіонаті Європи, який відбувся в Ліверпулі і цього разу федерацією було прийнято рішення відрядити лише чоловічу команду.

Наші хлопці гідно змагались та посіли 5 командне місце. Хоча тренер національної збірної вважає, що могли б і краще.

«На змаганнях Європейського масштабу наші основні суперники – корейці та росіяни, але на світовому рівні – небезпечних суперників більше. На минулому чемпіонаті світу ми посіли друге загальнокомандне місце та мали 5 Чемпіонів. Цього разу ми лише п’яті. Звісно нам не вистачало жіночої команди – дівчата завжди збирали чимало медалей» — говорить тренер збірної.

Цього року в арсеналі українців 8 медалей, з них: 1 золото, 1 срібло, а також 4 індивідуальні та 2 командні бронзи.

Чемпіоном світу 2017 року став 24-річний Андрій Клименко, який здобув цей титул у спарингу. Саме Андрій виборов і єдину срібну медаль Національної збірної у програмі силове розбивання. І це ще не все, нашого чемпіона відзначено організаторами, як найкращого спортсмена турніру. Це вперше в історії незалежної України, коли наш боєць удостоюється цієї честі.

«Нашого героя разом з усією збірною в аеропорту зустрічали шанувальники та послідовники. Дітки бігли обійматись та плескали у долоні, тоді Андрій сказав мені, що хотів би аби цей момент зупинився, адже це можливо найщасливіший день у його житті» — розповідає тренер збірної.

Бронзовими призерами турніру стали: Яковенко Микола (спаринг), Олексій Даньшин (спаринг), Дмитро Пілінкевич (спаринг) та Дмитро Віхров (спаринг). Також дві бронзи здобула Національна збірна України у командних змаганнях (спаринг та тулі).

«Андрій Клименко – досвідчений спортсмен та справжній лідер команди, це вже третій чемпіонат світу в якому він бере участь та здобуває найвищу нагороду. У спорті він вже 17 років, тож не дивно, що він — найкращий.

Щодо всієї збірної, то зараз відбувається зміна поколінь, почалось «омолодження» команди. Ветерани поступово відходять від спорту, а молоді ще потрібен час на «обкатку». Тож до кращих досягнень нам потрібно ще трохи зачекати.

Водночас, таеквондо дуже популярний вид спорту. Так, наприклад, місяць тому у Харкові було встановлено Рекорд України: на площі одночасно виконали формальні вправи 2000 осіб. І це лише харківська федерація. У Києві найбільший спортивний клуб «Спарта» налічує близько 1,5 тисячі спортсменів, які займаються саме таеквон-до (ITF).

Звісно фінансування хочеться більше, хочеться аби були більші призові. Але не дивлячись на певну нестачу у фінансуванні, ми все одно розвиваємося та ставимо перед собою все нові і нові цілі: зараз прагнемо збільшити кількість спортсменів у регіонах та починаємо готуватись до чемпіонату Європи 2018» — ділиться планами на майбутнє тренер Національної збірної України Ігор Чехов.