Українська збірна з плавання в ластах стала четвертою на ЧС серед юніорів!

Цього літа Чемпіонат світу з плавання в ластах серед юніорів відбувся у м. Томськ (Росія). У змаганнях взяли участь 231 спортсмен з 26 федерацій, в тому числі й Україна.

Національну збірну України склали 14 спортсменів, які змагались у дисциплінах: плавання в ластах (на дистанціях 50, 100, 200, 400, 800, 1 500 метрів), плавання в біластах (50, 100 метрів), пірнання (на дистанцію 50 метрів), з аквалангом (на дистанціях 100 та 400 метрів), 6 км на відкритій воді та естафети (4х200 метрів, 4х100 метрів та 4х2 км).

Україна посіла 4 загальнокомандне місце продемонструвавши результати, які перевершили минулорічні досягнення. На рахунку український спортсменів 14 медалей, з них: 2 золоті, 9 срібних та 3 бронзові.

Двічі чемпіоном став киянин Олексій Захаров, який здобув 2 золоті медалі та показав найкращі результати на першості світу на дистанціях 800 та 1 500 метрів в ластах. Загалом з Чемпіонату Олексій поїхав з п’ятьма нагородами – ще 3 срібні медалі, плавець здобув на дистанціях 400 метрів, 6 кілометрів та у складі змішаної команди на естафеті 4х2 км на відкритій воді.

Другою за кількістю медалей в збірній стала харків’янка Єлизавета Вакарєва. Вона здобула 2 срібні медалі на дистанціях 100 та 200 метрів в ластах, а також бронзу на дистанції 6 км на відкритій воді. Крім того, Єлизавета також брала участь у змішаній естафеті (4х2 км на відкритій воді) разом з Олексієм Захаровим, Вікторією Уваровою та Борисом Ткаленко, де команді дісталось срібло.

Ще одне особисте срібло виборов Віталій Сущенко на дистанції 400 м (з аквалангом). Крім срібла Віталій також привіз з Чемпіонату бронзову медаль за дистанцію 100 м (з аквалангом).

В естафетах, окрім 4х2 км, збірна України здобула ще 3 срібла: 4х100 (дівчата), 4х200 (дівчата) та 4х200 (хлопці). Бронзову медаль в естафеті 4х100 м здобула хлопчача команда.

Наймолодший член збірної киянин Сергій Сміщенко не зміг пробитися до п’єдисталу: на дистанціях 50, 100 та 200 метрів в ластах він залишався на 8 сходинках турнірної таблиці, але продемонстровані результати говорять про перспективність нашого спортсмена.

В біластах виступали Ганна Козир та Владислав Желятдінов. На дистанції 100 метрів Ганна стала п’ятою, а 50 метрів вона подолала з рекордом України, але цього виявилось замало для переможної сходинки і Ганна прибула четвертою. Влад теж був дуже близьким до п’єдесталу у дистанції на 50 метрів, і теж закінчив турнір четвертим.

У пірнанні на 50 метрів Україну представляли Вікторія Уварова, Валентина Рєзнік та Андрій Полтавець. На жаль, у цій дисципліні ми також залишились без медалей. Вікторія Уварова завершила турнір п’ятою; Валентина, отримавши травму за день до змагань, приплила сьомою. Дещо кращий результат у Валентини в дисципліні плавання в ластах на 50 метрів, тут вона стала п’ятою. Андрій закінчив турнір восьмим. Катерина Кухар посіла 6 місце у плаванні в ластах на 800 метрів та 5 місце – на 1 500 метрів. Дарина Карук двічі стала п’ятою – на дистанції 400 м з аквалангом та 6 км на відкритій воді.

«Отриманий результат відповідає нашим очікуванням. Всесвітні ігри підняли моральний дух спортсменів, молодші бачили як готуються старші та підтягувались, налаштовувались, і тепер показали гідний результат. Відверто кажучи, нам дещо не вистачає води — спортсмени тренуються менше, ніж нам хочеться. Часто для наших тренувань у басейнах відводиться досить пізній час, і спортсмениам доводиться повертатись додому затемно. Тому ми дуже сподіваємося виправити цю незручність у найближчий час. А щодо планів на майбутнє: звісно, хочеться ввести дисципліну в Олімпійську програму, але ця мрія поки ще потребує часу» — ділиться своїми враженнями Світлана Стрєлкова.