В Таджикистані пройшов чемпіонат світу з таеквондо (І.Т.Ф.)

teak_newsНещодавно кращі спортсмени з таеквон-до ІТФ (юніори і ветерани) з усього світу зібралися в столиці республіки Таджикистан місті Душанбе, де відбулися XI Чемпіонат світу серед юніорів та VI Чемпіонат світу серед ветеранів. В Турнірі взяли участь більше 700 учасників  із 52-х країн.

Від України у змаганнях взяли участь 34 кращих спортсмени з 6-ти регіонів країни: Київ, Київська обл., Харків, Дніпропетровськ, Кіровоград та Донецька обл.

У важких кліматичних  умовах, в сорокаградусну спеку на вулиці і в приміщенні, національна збірна команда України гідно виступила на світовому турнірі, підтвердивши високий рівень розвитку  таеквон-до (ІТФ) в країні, конкурентоспроможність наших спортсменів і професіоналізм тренерів, посівши в підсумку 4-е загальнокомандне місце.

Наші юніори завоювали 4 золотих, 5 срібних і 16 бронзових медалей. В командних спарингах українські спортсмени боролися відразу в трьох фіналах, здобувши безпрецедентну і впевнену перемогу над командою Північної Кореї — родоначальників і носіїв справжніх знань бойового мистецтва з таеквон-до. Складні і водночас цікаві поєдинки провели наші таеквондісти і в особистих категоріях з представниками Північної Кореї, Таджикистану, Росії та інших країн, де цей вид спорту розвивається на належному рівні.

Найбільше ж  медалей для збірної принесли спортсмени, які виступали в спарингу, як в особистих, так і командних дисциплінах. Всі чотири команди зі спарингу завоювали на Першості світу медалі: юніорки 14-15 років і 16-17 років — срібні, юніори 14-15 років — золоті і 16-17 років — бронзові. В командних формальних вправах (туль) наші юніорки вибороли бронзові нагороди, поступившись кореянкам, домінуючим і традиційним лідерам в цьому виді програми. Командна спецтехніка юніорок принесла нашій збірній бронзу, золото дісталося господаркам турніру.

Варто відзначити золото спортсмена з Харкова Чернишова Станіслава, всі поєдинки у своїй ваговій категорії він провів з найсильнішими представниками азіатських країн, в тому числі впевнено перегравши північнокорейського спортсмена, а в фіналі зі спарингу виграв у таджицького спортсмена. Другу золоту медаль  Станіслав «приніс» в скарбничку Національної збірної в командному спарингу серед юніорів 14-15 років. Наші старші юніори 16-17 років в перших боях в командному спарингу зіткнулися з північнокорейською командою. Кращий свій бій з точки зору техніки, тактики і волі до перемоги, продемонстрував Киянин Яковенко Микола. Він  віртуозно і майстерно, потішивши свою команду і глядачів, розправився з північнокорейським бійцем.

Бронза в командному заліку завойована в таких поєдинках, з точки зору набутого досвіду, часом дорожче будь-якого золота.

В рамках світового Турніру відбувся черговий Конгрес Міжнародної Федерації з таеквон-до (ІТФ), на якому нашу країну представляв Президент Національної Федерації Потернак Віктор Миколайович. На Конгресі обговорювалися різні питання, що стосуються розвитку нашого бойового мистецтва та виду спорту в світі. Попередню заявку на проведення наступної Першості світу та Чемпіонату світу серед ветеранів висунула Болгарська Федерація з таеквон-до (ІТФ). XIX Чемпіонат світу пройде в м.Пхеньян, Північна Корея, в період з 24-го серпня по 1-е вересня 2015 року.

Готували і представляли учасників на світових спортивних майданчиках офіційно обрані і затверджені тренери Національної збірної команди України: Дубцов Володимир (м.Харків), Чехов Ігор (м.Київ), Головін Юрій (м.Дніпропетровськ), Литвиненко Олег (м.Кіровоград) та Гагарін Віталій (м.Харків).

У складі Міжнародного суддівського корпусу від Національної Федерації з таеквон-до (ІТФ) України за офіційним запрошенням Міжнародної федерації (ІТФ) на Першості світу і Чемпіонаті світу серед ветеранів брали участь Слєпцов Олександр (м.Житомир), Таранін Володимир (м.Харків), Майстренко Євген (м.Харків) та Дубицький Павло (м.Київ).