В Ужгороді визначились чемпіони України з орієнтування на велосипедах

Довга дистанція у чоловіків складалася з двох кіл зі страшенним набором висоти. Довжина за спідометром у переможців склала 47 км! У дівчат, які долали удвічі коротшу дистанцію – 22 км! Не забуваємо, що треба було ще й не оминути контрольних пунктів – 29 у чоловіків і 14 у жінок. Як зізнаються самі велоорієнтувальники – це просто жах!
Але лідери успішно побороли складну дистанцію. Перше місце серед чоловіків тут просів представник Закарпатської області Ференц Гутлебет (2 години 46 хвилин і 46 секунд). Другим фінішував ще один закарпатець В’ячеслав Турок (2.55:28), третім – досвідчений Роман Чепіль із Львівщини, котрий майже на 20 років старший за своїх головних конкурентів (3.09:12).
У жінок на довгій дистанції чемпіонкою України стала Віра Жданович (Закарпатська обл., 1.50:41). Срібло виборола Наталія Пустова (Харківська обл., 2.06:21), бронзу – Христина Кузьма (Закарпатська обл., 3.27:51).
На короткій дистанції з роздільним стартом серед чоловіків (13 км, 15КП) тріумфував Гліб Толстоусов (Закарпатська обл., 50 хвилин і 16 секунд). Другий час показав Сергій Готра (Закарпатська обл., 53:01), третій – Руслан Касьянов (Закарпатська обл., 1.09:55).
У жінок (7,2 км, 16КП), як під копірку, у підсумковому протоколі на перших трьох позиціях ті ж спортсменки, що й на довгій дистанції: Віра Жданович (40:54), Наталія Пустова (43:07), Христина Кузьма (45:34).
veloorientuvannya-Uzhgorod-1Змагання проходили у двох дисциплінах – велоорієнтування на довгій та на короткій дистанції у заданому напрямку. У першому виді вперше на змаганнях в Україні було використано масовий старт учасників.