Відбувся фінальний етап чемпіонату України з шосейно-кільцевих перегонів

Фінальний п’ятий етап чемпіонату України з шосейно-кільцевих перегонів почався кваліфікаціями, які проводились під мінливим дощем. До початку змагань ситуація була невизначеною і важко було передбачити хоч якісь результати.

За інформацією Motorsport.com, у чемпіонаті України відсутні гонки «від прапора до прапора», під час яких гонщики міняють байки та шини. Українським спортсменам потрібно приймати остаточне рішення принаймні за півгодини до старту, щоб встигнути перевзути байки та підготувати шини для гонки. За мінливих погодних умов вони можуть розраховувати лише на власну вдачу з остаточним рішенням щодо вибору гуми.

Перша гонка трьох класів «Майстер», «Юніор+Суперспорт-300» та «Леді» стартувала на майже повністю сухій трасі, але після кількох перших кіл почалась справжня злива. Отже, на початку мали перевагу ті, хто вирішив перевзути мотоцикли у сліки. Однак, коли трек став повністю мокрим, щоб завершити заїзд, їм довелось зменшити швидкість до мінімальної. Переможцем гонки став Ілля Михальчик, якого можна вважати найдосвідченішим гонщиком Чемпіонату. Протягом останніх кількох років спортсмен не один раз брав участь у міжнародних змаганнях та чемпіонатах світу. Найкращим у класі «Майстер» став Анатолій Єфімов із четвертим місцем в абсолюті. Вперше за останні два роки Дар’я Разумова поступилась золотом у класі «Леді» – вона була на сліках, найкращою серед дівчат стала Юлія Цуцкогіна.

Другими на старт виїхали класи «Суперсток-600» та «Суперсток-1000». Між лідерами цього заїзду Сергієм Рашко та Данилом Мирошніченко до кінця 11-го кола тривала жорстка боротьба, поки у глядацькому повороті Мирошниченко не помилився, і Рашко став переможцем. Ярослав Якимчук, котрий фінішував другим в абсолюті, здобув золото у класі «Суперсток-600».

У третій гонці боролися гонщики класів «Аматор-600» та «Аматор-1000». Сергій Рашко та Олександр Слобоженко продовжили суперечку, розпочату у попередньому заїзді класів «Суперсток». Рашко вдруге став найкращим і виграв ще одну гонку. Слобоженко фінішував другим.

Боротьба за перше місце серед «шестисоток» між Олександром Георгіца та Максимом Макухою тривала зі старту до останніх метрів дистанції у 12 кіл. У підсумку Георгіца фінішував раніше, Макуха поступився супернику лише 0,049 секунди, але став чемпіоном серед початківців свого класу.

В останній гонці класів «Суперспорт-600» та «Супербайк» вирішувалась доля титулу найстаршого класу літрових байків. Після четвертого етапу турнірну таблицю очолював Костянтин Денисов, але його найближчий суперник Костянтин Писарєв поступався супернику лише на два очки. Денисов стартував із поула і до кінця 10-го кола був першим, але Писарєв обігнав його у глядацькому повороті. Денисов повернувся на першу позицію за два кола до кінця і фінішував першим, здобув перемогу і разом із нею титул чемпіона класу «Супербайк». В останньому заїзді брали участь чотири гонщики класу «Суперспорт-600», але на другому колі один із них вибув із боротьби. Переможцем став Микита Калінін, який фінішував четвертим позаду трьох літрових байків.

Цього року у чемпіонаті України з шосейно-кільцевих мотоперегонів взяли участь 67 гонщиків. На кожному з п’яти етапів проходило чотири гонки, в яких спортсмени змагалися у заліках десятьох класів.