Відбувся чемпіонат Європи з боулдерингу

climbing-bouldering-ec2013У нідерландському місті Ейндховен відбувся чемпіонат Європи з боулдерингу. Це, напевне, найбільш інтелектуальна дисципліна спортивного скелелазіння, в якій спортсмени змагаються у розвязанні складних завдань на відносно коротких трасах – тут потрібно проявити не тільки силу і «залізний хват», але й кмітливість, аби дістатися до вершини запропонованим маршрутом.

Загалом на змаганнях виступило 107 спортсменів, серед яких була і як ніколи чисельна команда з України: Ольга Шалагіна, Євгенія Казбекова й Ольга Куліш у жінок, Михайло Шалагін, Сергій Топішко, Сергій Карпин та Андрій Жигарєв у чоловіків.

Четверо наших скелелазів зуміли пробитися до півфіналу, де за вихід у фінальний раунд боролися по 20 найкращих атлетів. Причому лідер команди Михайло Шалагін у кваліфікації показав відмінну форму і посів перше місце у своїй групі.

Але до шістки найкращих жодному з українців дістатися не судилося. Найближче до нього були брат і сестра Шалагіни – Ольга стала девятою, а Михайло – 10-м. Євгенія Казбекова турнір завершила на 17-й позиції, А Сергій Топішко став 19-м.

Чемпіонкою Європи серед жінок стала Анна Штор з Австрії, дворазова чемпіонка світу, яка цього сезону виграла 7 етапів Кубку світу. На другому місці Міна Марковіч зі Словенії, на третьому – Мелані Сандо з Франції.

У чоловіків золоту медаль також здобув австрієць – багаторазовий переможець етапів Кубку світу Кіліан Фішхубер, яки до європейської вершини ішов з 2004-го року. Срібним призером став чинний володар Великого Кубку світу Дмитро Шарафутдінов з Росії, бронзовим – ще один представник Австрії Якоб Шуберт.