Визначилися чемпіони України із жиму штанги лежачи

Міжнародна федерація пауерліфтингу, починаючи з 2009 року, проводить чемпіонати світу серед тінейджерів і юніорів, і закономірно те, що Національна федерація пауерліфтингу України стала проводити чемпіонат країни з жиму серед атлетів перерахованих вище вікових груп.
Представниці прекрасної половини людства не порадували масовістю. Найбільша кількість учасниць в одній ваговій категорії – «аж» чотири. Абсолютно найкращий результат змагань показала 17-річна Ганна Гончар з Херсона, яка підкорила 122,5 кг при власній вазі 54,95 кг.
Низкою рекордів України відзначилися атлети у змаганнях юніорів. Так Михайло Забродін, який виступав у категорії до 66 кг, до «золотої» медалі юніорського чемпіонату додав і звання рекордсмена країни, витиснувши 180 кілограмів.
Харків’янин Максим Масюк переміг у категорії до 74 кг з жимом 202,5 кіло, що також є новим юніорським рекордом України.
Дублем (золото + юніорський рекорд України) відзначилися ще три спортсмени: Микола Чіканьов (вагова категорія до 83 кг, жим – 230 кг), Ібрагім Ільхасан (в/к до 105 кг, жим – 267,5 кг) і В’ячеслав Чмельов (в/к до 120 кг, жим – 247,5 кг).
У змаганнях чоловіків відзначимо рекорд країни, який встановив Ігор Геращенко у категорії до 66 кг – 203 кіло. Титулований Іван Чупринко був першим у категорії до 74 кг з жимом 217,5 кг.
Жим 240 кіло став «золотим» для Андрія Андрущенка, який виступав у категорії атлетів вагою до 83 кг.
Укотре порадував глядачів своїм виступом рекордсмен світу Вадим Довганюк, котрий став чемпіоном у категорії до 105 кг з результатом 295 кг.
У категорії атлетів до 120 кг перше місце посів автор цих рядків Микола Колтаков, з нормою «міжнародника» – 275 кг.
Найбільш яскравим на чемпіонаті України став виступ багаторазового рекордсмена світу із Кривого Рогу Віктора Тесцова. Виступаючи у суперважкій ваговій категорії, Віктор у першій спробі більш ніж впевнено впорався зі штангою вагою 325 кг. У другій спробі іменитий пауерліфтер за шаленої підтримки глядачів зумів показати феноменальний результат – 342,5 кг! Цей результат тепер є найвищим національним досягненням для атлетів вагової категорії понад 120 кг.
Чемпіонат країни став відбірковим стартом для участі в чемпіонаті світу IPF з жиму штанги лежачи, який пройде в австрійському Зольдені з 24 до 29 травня.
powerlifting-zhym-champ-ukr-1У Тернополі пройшов чемпіонат України IPF (International Powerlifting Federation) з жиму штанги лежачи серед юнаків, юніорів і у відкритій віковій групі.