Яскравий блиск українських каратистів на планетарній першості з шотокану

shotokan_bydgoszczНа початку квітня в Бидгощі (Польща) проходив 7-й розіграш чемпіонату світу з карате шотокану. На рахунку наших спортсменів 95 нагород, адже у змаганнях брали участь спортсмени від 6-7 років до ветеранів. Турнір проходив у дев’яти різних категоріях за віком та станом здоров’я. Загалом першість у Бидгощі зібрала приблизно 1000 атлетів з 50 країн світу.

Виступ українців був напрочуд вдалий. 25 золотих, 23 срібних і 47 бронзових медалей дозволили нашій збірній посісти друге місце після господарів турніру. Загалом у медальній таблиці чемпіонату відзначилися 29 країн.

З-поміж індивідуальних результатів виокремимо успішний виступ Олексія Чижова. Він став чемпіоном в категорії «ката» (18+) та в командному ката – разом з Олександром Єфремовим та Олексієм Мінаєвим. Анастасія Степашко – двічі чемпіонка світу в куміте (+68 кг) – шобу іппон та WKF. А Дмитро Негатуров (-75 кг) в шобу іппон став першим, а в WKF – другим.

На цьому престижному турнірі Україна була представлена трьома збірними. Так, команда УФК виборола 54 відзнаки (16 золотих, 14 срібних, 24 бронзових) і посіла 6-е загальнокомандне місце. Команда WSF завершила ЧС на 8-у місці в турнірній таблиці з 37 медалями (8 золотих, 8 срібних, 21 бронзову). 28-а позиція в команди JKA з 4 нагородами (1 золота, 1 срібна, 2 бронзових).