Завершився Чемпіонат України з городкового спорту

gorodky_3В Києві завершився шестиденний Чемпіонат України з городкового спорту сезону 2011/2012 років. В турнірі взяли участь понад п’ятдесят спортсменів. Змагання проходили в командних (чоловіки) та індивідуальних (жінки, чоловіки, юнаки) заліках. Вісім областей, — Київська, Дніпропетровська, Запорізька, Львівська, Полтавська, Вінницька, Кіровоградська та АР Крим,  були представлені як в командних, так і в індивідуальних змаганнях, а от представники Харківщини та Одещини мали своїх представників лише в індивідуальній програмі.   

Так, в командних змаганнях (чоловіки) перше місце посіла команда Київської області у складі Антона Шильникова, Дениса Сопілки, Олександра Костяного, Володимира Євтушенка, Юрія Нігрієнка та Володимира Карлштейна. Срібло у вінничан, бронза відправилася у Крим.

В особистих змаганнях серед жінок тріумфувала Анна Апасова з м. Гайворон (Кіровоградська обл.) з результатом 133 біти на 90  фігур, друге місце у Альони Захарової з Кременчука (Полтавська обл.), її результат – 146 біт на 90 фігур, і, нарешті, третьою стала також представниця кременчуцької школи городкового спорту Світлана Кочергина, котра поступилась  всього двома бітами віце-чемпіонці.

Чоловічому індивідуальному заліку рівних не було ялтинцю Олександру Бабичу, —gorodky_2 чемпіонський результат – 118 біт на 90 фігур, срібло та бронза у киян Дениса Сопілки та Антона Шильникова, результати – 123 та 124 біт на 90 фігур, відповідно.    

Що ж до юнацького індивідуального заліку, то перемогу, з результатом 144 біти на 90 фігур,
тут святкував Олександр Лященко з Гайворона, друге місце у його земляка Сергія Коропця – 151 біта на 90 фігур, замкнув трійку лідерів Ярослав Платонов із Ялти з результатом 154 біти на 90 фігур.

Ми попросили Володимира Євтушенка, віце-президента федерації городкового спорту України,  пояснити коротко суть гри та правила змагань.

gorodky_evtyshenko«Традиційно, вже багато років чемпіонати проводяться за такими правилами – спортсмени грають чемпіонат в 90 фігур, кожен день дві зустрічі по 15 фігур в кожній. Кожен кидок по певній фігурі – біта, і чим менше тратиться спортсменом біт на вибиття фігур, тим краще. Фігура, складена з дерев’яних циліндрів, власне «городків», розташована у квадратному майданчику, який в свою чергу ділиться порівну на місто (малий квадрат в центрі) та передмістя, завдання спортсмена вибити її із ігрової зони. Попереду, за метр до фігури, насипано піщану лінію – це штрафна зона, її потрібно обов’язково перекинути, якщо спортсмен зачепив її хоч на міліметр (а це фіксує суддя) – значить результат не зараховується. Кидки здійснюються з відстані 15 метрів, з «кону», якщо з першої спроби фігура не розбита, спортсмен переходить на п’ять метрів ближче – на лінію під назвою «напівкон»».

{social}

{iarelatednews articleid=»1220,1195,1148,1109″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *