Виступ українців на командному чемпіонаті світу з шашок-100 серед молоді

Цими вихідними в місті Хоринець-Здруй (Польща) відбувся командний чемпіонат світу з шашок-100 серед молоді. Загалом у змаганнях взяли участь 14 юнацьких і 10 жіночих молодіжних збірних. Україну представили 6 гравців у віці від 13 до 19 років. На рахунку збірної 3 медалі особистого заліку: 1 срібна та 2 бронзові.

Юнацький склад був сформований з трьох шашкістів – Дениса Меженіна (м. Запоріжжя), Ореста Слави (м. Косів, Івано-Франківська обл.) і Олександра Коваля (смт Ланчин, Івано-Франківська обл.). У попередньому півфінальному раунді наші хлопці виступили дуже гарно. Набравши 8 командних очок українці посіли 3-є місце у підгрупі B. Ця позиція дозволила потрапити у головний фінал – групу A.

А ось у фінальній частині Україна зіткнулася із серйозним супротивом суперників, що в підсумку принесло лише одне очко. Вище нас розташувалися команди, в яких ми відібрали очки у попередньому раунді – Китай і Казахстан. Україна ж посіла передостаннє сьоме місце, випередивши литовців за додатковими показниками.

У особистому заліку Деніс Меженін посів третє місце, Орест Слава — п’яте, а Олександ Коваль — восьме.

Кращими були результати у дівчат – Анастасії Глушко (м. Харків), Ксенії Яремчук (м. Херсон), Дарини Мосієнко (м. Полтава). В їхньому турнірі не було відбіркових до фіналу протистоянь. З 9-ти зустрічей нашим красуням вдалося виграти в шість. Сенсаційна перемога над білорусами мала допомогти українкам в боротьбі за третє місце, але нищівна поразка від китаянок звела всі наші зусилля нанівець. Набравши з китаянками однакову кількість очок – по 13, ми все ж таки поступилися за додатковими показниками. У підсумку Україна посіла четверте місце.

Серед дівчат в особистому заліку кращого результату домоглися Ксенія Яремчук і Дарина Мосієнко. Наші україночки посіли відповідно друге і третє місця на своїх дошках. Анастасія Глушко — п’ята.

Прес-служба Спортивного комітету України