Українські каратисти здобули 3 нагороди на ЧЄ серед кадетів, юніорів та молоді

Цим вихідними в Ольборгу (Данія) завершився 46-й чемпіонат Європи з карате серед кадетів, юніорів та молоді (U 21), де українці здобули три нагороди (1 срібло, 2 бронзи).

Срібну медаль виборов Валентин Найда (U 21, -67 кг), бронзові на рахунку в Оксани Базелюк (-59 кг) та Андрія Заплітного (-76 кг).

Першою медаль здобула юніорка Оксана Базелюк, вихованка тренера Максима Невмержицького (Київ, клуб «Чемпіон»). Вона послідовно перемогла суперниць з Шотландії (6:1), Англії (4:2), Німеччини (1:0), але у півфіналі поступилася майбутній чемпіонці Анні Чернишовій з Росії (1:5). У бронзовому фіналі Оксана здолала польку Магдалену Годлевську – 2:1.

Андрій Заплітний став наступним медалістом турніру. Вихованець тренерів Олександра Пікуліна й Андрія Лазаренка (Чернівці, клуб «Лідер») переміг суперників з Фінляндії (5:0), Косова (2:2), Люксембургу (1:0), Угорщини (1:0). У півфіналі Заплітний програв майбутньому віце-чемпіону Іліасі Уніфі з Бельгії (0:3). А в бронзовому фіналі завдав поразки боснійцю Недіму Сувалії (1:0). Таким чином, чернівецький юніор подовжив стрічку вдалих виступів, яку він розпочав у грудні 2018 року перемогою на етапі Молодіжної Прем’єр Ліги у Венеції, а потім – подовжив золотом та бронзою на Гран-прі Хорватії 2019 в січні.       

Валентин Найда, бронзовий призер Євро-2016 в кадетах, вихованець тренера Миколи Сіраковського (Київ, клуб «Сен Бін»), послідовно переміг суперників з Литви (6:0), Люксембургу (2:0), Білорусі (2:0), Італії (1:0) та дістався фіналу, де його зупинив турок Муратджан Деніз (0:2).

На п’ятій сходинці зупинився Максим Касаткін (кадети, — 63 кг), на сьомих місцях зупинились Ярослав Федоров (кадети, ката), Еліна Сєлємєнєва (кадети, -54 кг), Іван Авраменко (кадети, 70+ кг).

Прес-служба Спортивного комітету України