Українська команда з ракетомодельного спорту здобула 4 медалі на змаганнях у Техасі

Цими вихідними у Техасі завершились міжнародні змагання з ракетомодельного спорту Firefly International Rocketry Event 2019. Українська команда, у складі 6 осіб, взяла участь у змаганнях та здобула 4 нагороди (1 золото, 1 срібло та 2 бронзи).

За підсумками змагань Ольга Хміль здобула срыбло, а Сергій Сердюков — бронзу в індивідуальних заліках класу S2 (моделі ракет на висоту польоту з вантажем). Золото завоював Кріс Фленіган зі США.

Валерій Бідовський виборов золото у класі S6A/P (тривалість польоту зі стрічкою), який вперше проводився на міжнародних змаганнях. У класі S7, де спортсмени запускали зменшені копії відомих в історії космонавтики ракет, бронзу здобув Олександр Радченко. Золото та срібло отримали американські спортсмени Кріс Фленіган та Джеймс Даффі. У класі S8E/P (планери) п’єдестал очолив американець Дейв О‘Брайян, у класі S12 — Герб Він’ярд (збірна США).

Польотні дні тривали 8 та 9 березня. У перший день команди змагалися у двох класах, S12 (триборство на тривалість польоту) та S6 (тривалість польоту зі стрічкою). У другий день змагань відбулися запуски моделей класів S7 (багатоступеневі масштабні копії справжніх ракет), S8 (моделі дистанційно керованих планерів) та S6 (моделі з аварійною системою спуску). 

Українську команду складали: Денис Хміль, Ольга Хміль, Сергій Сердюков, Валерій Бідовський, Олександр Радченко, Михайло Рябоконь.

США представляли Кріс Фланіган, Майк Новак, Стів Крістал, Вольфрам Кіпарскі, Дейв О‘Брайян, Герб Він’ярд, Тоні Рейнолдз, Джеймс Даффі, Марк МакРейнолдз, Девід Белгорн, Лі Джеймс.

Змагання відбувались на тестовому майданчику Firefly Aerospace у штаті Техас (США). У загальному заліку перемогла збірна США

Захід організували асоціація Ноосфера (Україна), Федерація Ракетомодельного Спорту України, National Rocketry Association (США) та приватне аерокосмічне підприємство Firefly Aerospace.

Прес-служба Спортивного комітету України