В Перу завершився 41-й розіграш Дакару

Найважчий раллі-марафон сезону завершився перемогами безстрашного представника KTM  Тобі Прайса, короля піску водія Toyota  Нассера Аль-Атіяха та маестро вантажівок водія КАМАЗ Едуарда Ніколаєва, а в заліку квадроциклів рівних не було аргентинцю Ніколасу Кавігліассо, повідомляє на своєму сайті Red Bull.

Саме ці четверо фінішували першими у загальному заліку після 112-кілометрового останнього етапу раллі. Змагання відбувались у столиці Перу, Лімі

У класі автомобілів, Аль-Атіях був на голову сильнішим за всіх конкурентів. Нассер провів практично бездоганний Дакар: вирвавшись в лідери після 3-го етапу, він так і залишився першим до кінця змагань. При цьому Аль-Атіях на своїй Toyota Gazoo Racing Hilux виграв три етапи, завдяки чому втретє в кар’єрі став переможцем Дакару. Раніше представник Катару перемагав у 2011 та 2015 роках.

Головними суперниками Аль-Атіяха упродовж різних частин Дакару були Стефан Петергансель, Себастьян Льоб та Нані Рома, але він ніколи не підпускав їх занадто близько. Урешті-решт фінальна перевага Нассера над Нані Ромою склала вражаючі 46 хвилин. Третє місце на подіумі дісталося Льобу.

У категорії мотициклів, Tобі Прайс став 2-разовим переможцем Дакару. Австралієць завершив неймовірні два тижні перемогою на останньому етапі, яка принесла йому загальний тріумф. Водії Red Bull KTM фінішували на усіх місцях подіуму (1-2-3), а друга та третя позиції дісталися Маттіасу Валкнеру та Сему Сандерленду.

Прайс, який був першим австралійцем, що перемагав на Дакарі, показує неймовірну стабільність в раллі — він їздив на змаганнях п’ять разів і чотири рази завершував їх на подіумі. Його фінальна перевага над найближчим суперником у 2019 році склала 9 хвилин, хоча ще за етап до кінця він вигравав лише одну хвилину.

Росянин Едуард Ніколаєв переміг на третьому Дакарі поспіль на вантажівці, а всього в його кар’єрі уже 4 титули переможця. Його перевага над партнером по команді, і найближчим переслідувачем, Дмитром Сотніковим,склала понад 25 хвилин. Третє місце дісталося нідерландцю Жерару де Рою, але при цьому він програв Ніколаєву півтори години.

У заліку квадроциклів рівних не було аргентинцю Ніколасу Кавігліассо, яким здолав своїх співвітчизників та виграв загальний залік Дакару уже з другої спроби. 27-річний Ніколас виграв останній етап змагань, а всього в його активі 8 перемог на 10 етапах у Перу. Друге та третє місця також дісталися аргентинцям — Єреміас Гонзалес Феріолі та Густаво Галлего фінішували на подіумі.

Тут усі фінальні результати Дакару-2019.

Прес-служба Спортивного комітету України