Дві федерації отримали тимчасове визнання МОК!  

Вчора, 30 листопада, під час засідання виконкому Міжнародного олімпійського комітету, яке відбулось в Токіо (Японія), Міжнародна федерація самбо та Всесвітня асоціація кікбоксингу WAKO отримали тимчасове визнання МОК, відповідно до пункту 25 Олімпійської хартії.

У майбутньому ці види спорту можуть претендувати на включення в програму Олімпійських ігор, а також отримання щорічного фінансування з боку комітету.

Рішення щодо майбутнього цих видів спорту в олімпійському русі МОК розгляне на одному із засідань у найближчі три роки. Варто зазначити, що за останні роки обидві організації значно просунулись вперед. При прийнятті рішення враховувалась виконана робота з просування своїх видів спорту в усьому світі та відповідність цінностям Олімпійської хартії. Попереду ще багато роботи, але цей крок – є першим кроком до справдження мрій!

Довідково:

Олімпійська хартія – це збірка фундаментальних принципів Олімпізму, правил та роз’яснень, затверджених Міжнародним олімпійським комітетом (МОК). Вона регламентує організацію, дію та процеси Олімпійського руху і визначає умови проведення Олімпійських ігор.

Пункт 25 Олімпійської хартії: Визнання Міжнародних Федерацій (МФ)

Для розвитку і просування Олімпійського руху, МОК може визнавати в якості МФ міжнародні неурядові організації, які керують одним або декількома видами спорту на світовому рівні, і які включають організації, що керують цими видами спорту на національному рівні.

Статут, практика і діяльність МФ в Олімпійському русі повинні відповідати Олімпійській хартії, включаючи прийняття і застосування Всесвітнього антидопінгового кодексу. Виходячи із вищезазначеного, кожна МФ зберігає свою незалежність і автономію в управлінні своїм видом спорту.

Місія і роль МФ в Олімпійському русі полягають в наступному:

  1. встановлювати та виконувати в дусі Олімпізму правила свого виду спорту і слідкувати за їх дотриманням;
  2. забезпечувати розвиток свого виду спорту у всьому світі;
  3. сприяти реалізації викладених в Олімпійській хартії цілей, а саме через поширення Олімпізму і олімпійської освіти;
  4. надавати підтримку МОК в розгляді кандидатур на організацію Олімпійських ігор щодо своїх видів спорту;
  5. 5. брати на себе відповідальність за контроль і керівництво своїми видами спорту на Олімпійських іграх;
  6. для інших міжнародних комплексних змагань, які проводяться під патронатом МОК, МФ можуть брати на себе або делегувати відповідальність за контроль і керівництво своїми видами спорту;
  7. забезпечувати технічну допомогу для реалізації програм Олімпійської солідарності;
  8. заохочувати і підтримувати заходи, пов’язані з медичним обслуговуванням і здоров’ям атлетів.

МФ має право:

  1. подавати пропозиції до МОК стосовно Олімпійської хартії і Олімпійського руху;
  2. брати участь у підготовці Олімпійських конгресів;
  3. брати участь, на вимогу МОК, в діяльності комісії МОК

Вітаємо та бажаємо успіхів!  

Прес-служба Спортивного комітету України