Президент

Міщук Андрій Володимирович

м. Бровари, вул. Шевченка, буд. 23 / тел. +38 (044) 209-55-01

e-mail: beachhandball.ua@gmail.com / http://handball.com.ua

Асоціація пляжного гандболу України

Розвиток пляжного гандболу в Україні та світі бере свій початок у 1999 році. Саме 1999 року було проведено перший чемпіонат України в якому взяли участь 6 чоловічих та 5 жіночих команд.

Пляжний гандбол є окремим видом спорту. Одночасно на майданчику грають дві команди в складах яких по три польві гравці та по одному воротарю (ще по 6 гравців кожної команди є запасними і в будь-який час матчу можуть замінити гравців, які знаходяться на ігровому майданчику).

Кожна гра складається з двох таймів по 10 хвилин кожний. У кожному таймі має бути виявлено переможця. У разі нічийного результату гра продовжується до першого забитого голу. У випадку рівної кількості перемог призначається серія кидків один на один проти воротаря (по 5 кидків кожної команди). Команда, яка виграла цю серію є переможцем матчу.

За артистичні та складні елементи в атаці команда може заробити одразу 2 очка.

Асоціація пляжного гандболу України була створена в 2006 році. У 2008 році пляжний гандбол внесено до переліку видів спорту, визнаних в Україні. Керуючим міжнародним органом являється Міжнародна        федерація гандболу, яка нараховує 195 членів.