Президент

Ясинська Ганна

Київ, вул. Інститутська, 20/8 / тел. +38(044) 253-75-74

e-mail: ukrmfclimb@gmail.com / http://fais.org.ua

Федерація альпінізму і скелелазіння України

Альпінізм — це вид спорту, метою якого є підкорення гірських вершин. Сам маршрут варіюється від кількох сотень метрів до кількох кілометрів. Скелелазіння – це проходження трас, які можуть перевищувати 30 метрів і обладнані страхувальними елементами.

Федерація альпінізму і скелелазіння України була створена 15 квітня 1989 року. Федерація є повноправним членом Міжнародної Федерації Альпінізму і Скелелазіння (UIАA) з 1991 року (перейменування відбулося у 2008 році). У вересні 1993 року UIАA отримала визнання МОК як міжнародної федерації з виду спорту. 27 січня 2007 року була заснована Міжнародна федерація спортивного скелелазіння (IFSC), членом якої є Федерація. Також Федерація є членом Євро-Азіатської асоціації альпінізму (ЄААА). Сьогодні в Україні налічується 24 суб’єкти Федерації.  У 2017 році спортивне скелелазіння було включене МОК в програму літньої олімпіади 2020.

Основна мета діяльності Федерації — сприяння розвитку в Україні альпінізму і скелелазіння та інших різновидів альпінізму. Підвищення ролі фізичної культури та спорту для всебічного і гармонійного розвитку особи, зміцнення здоров’я, формування здорового способу життя.