Президент

Делієв Ігор Анатолійович

Київ, вул. Столєтова, 16 / тел. 38 (067) 264-92-30

e-mail: ufbb@i.ua / http://fbbu.com.ua

Федерація бодібілдингу України

Бодібілдинг – це вид спорту, в основі якого лежить «будування» тіла, шляхом гіпертрофії м’язової тканини та «спалювання» підшкірного жиру. Основа тренувального процесу – подолання опору (наприклад, підняття значної ваги) та збалансоване харчування, крім цього (у не спортивному бодібілдингу) застосовуються різні анаболічні засоби. В змаганнях з бодібілдингу атлети повинні продемонструвати 7 обов’язкових поз, завдяки яким показуються розвиток мускулатури, рельєф тіла, а також  естетику та збалансованість будови тіла.

Федерація бодібілдингу та фітнесу України ФББУ заснована в 1972 році і носила назву Комісія з атлетичної гімнастики при Федерації важкої атлетики України.

Перші офіційні змагання національного масштабу відбулись у 1972 році, а в 1974 році українські спортсмени вже брали участь в міжнародному турнірі в Талліні, де збірна команда Запоріжжя стала чемпіоном.

Наступним етапом розвитку ФББУ став 1990 рік. Саме тоді від Федерації атлетизму відокремились спортсмени, які займались силовим триборством. В результаті виникли дві нові федерації Федерація бодібілдингу та фітнесу України та Федерація пауерліфтингу України. У 2004 році ФББУ отримала статус національної.

ФББУ є членом Міжнародної федерації бодібідингу (IFBB).

Федерація бодібілдингу України (ФББУ) єдина серед всіх версій і федерацій бодібілдингу, яка має право представляти Україну на Міжнародній арені, проводити чемпіонати та кубки України і співпрацювати з Міністерством молоді та спорту України.