Президент

Яценко Дмитро Олександрович

Київ, тел. +38 063 620 5904

e-mail: fdmitriy_ufgo@ua.fm / www.ufgo.org 

ФЕДЕРАЦІЯ ГО (БАДУК, ВЕЙЧІ) УКРАЇНИ

Го — найскладніша логічна настільна гра в світі з глибоким стратегічним змістом, що виникла в Давньому Китаї, за різними оцінками, від 4 до 5 тисяч років тому. Входить до числа п’яти базових дисциплін Всесвітніх інтелектуальних ігор. До XIX століття культивувалася виключно в країнах Азії. В XX столітті поширилася по всьому світу. За загальною кількістю гравців — одна з найпоширеніших настільних спортивних ігор. На аматорському рівні в го грають 200 мільйонів гравців на планеті. Професійні ліги, існують в Японії (дві), Китаї, Кореї, Тайвані, США та Європі. Кваліфікаційна система — данова.

Грають у го, ставлячи по черзі чорні та білі камені (фішки) на перетин 19х19 горизонтальних та вертикальних ліній ігрового поля. Починають з порожньої дошки, виставленні камені не пересуваються. Мета гри — відгородити на ігровій дошці каменями свого кольору більшу територію, ніж противник. Повністю оточені камені знімаються з ігрового поля. Заборонено повторення позиції та самознищення. Гра закінчується по взаємній згоді, при відсутності ходів які мають зиск. При підрахунку результату гри враховуються полонені камені (одне очко за кожного полоненого), збиті камені (одне очко за кожного збитого) та вільні оточені перетини ігрового поля (одне очко за кожний перетин своєї території). Перемагає гравець який набрав більшу кількість очок.

Федерація го (бадук, вейчі) України, скорочено УФГо, існує з 1975 року, з 1992 року офіційно визнана. УФГо є членом Європейської федерації го (EGF) та Міжнародної федерації го (IGF).