Президент

Базаєв Сіражутдін Гаджирамазанович

Київ, вул. Еспланадна, 42 / тел. +38 (044) 289-45-92, +38(067) 405-07-49

e-mail: bazaiev@mail.ru / http://powerlifting-upf.org.ua

Федерація пауерліфтингу України

Пауерліфтинг (англ. powerlifting: power — сила, і lift — підіймати)  — силовий вид спорту, у якому підіймають штангу. Пауерліфтинг, також називають силовим триборством. Пов’язано це з тим, що як змагальні дисципліни в нього входять три вправи: присідання зі штангою на плечах, жим штанги лежачи на горизонтальній лаві, і тяга штанги — які в сумі і визначають кваліфікацію спортсмена.

Сила є основним критерієм спортивного результату в пауерліфтингу. При однакових показниках перемога присуджується спортсменові, що володіє меншою вагою.

Пауерліфтинг — це міжнародний вид спорту, який практикується у більш, ніж 100 країнах на всіх континентах. Спортсмени – чоловіки та жінки віком від 11 років і старше змагаються у різних вікових групах і вагових категоріях.

Є два різновиди пауерліфтингу: екіпірувальний та класичний. В екіпірувальному пауерліфтингу застосовуються спеціальні бинти на коліна, майка для жиму лежачи, трико для присідання, трико для станової тяги та деяка інш. Екіпіровка в пауерліфтинзі з’явилася з метою захисту від травм.

Розвитком пауерліфтингу в Україні займається Федерація пауерліфтингу України (ФПУ), яка була створена у 1991 році. 30 квітня 1992 р. ФПУ було прийнято до членів Європейської федерації пауерліфтингу (EPF). На Генеральній Асамблеї Міжнародної федерації пауерліфтингу (IPF), що відбулась 18 листопада 1992 р. (м. Бірмінгем, Великобританія), ФПУ отримує членство і у цій міжнародній організації. ФПУ є єдиною Всеукраїнською громадською організацією з пауерліфтингу, що має статус Національної та співпрацює з Міністерством молоді та спорту України.

На сьогодні Федерація пауерліфтингу України має відокремлені підрозділи у кожній області України.

Важливо відзначити, що IPF — єдина міжнародна організація з пауерліфтингу, що є членом Асоціації Всесвітніх Ігор (IWGA) і Генеральної Асамблеї Міжнародних спортивних Федерацій.

У 2004 році IPF отримала визнання МОКу та стала підписантом Кодексу WADA.

Детальніше про діяльність ФПУ читайте на офіційному сайті, та слідкуйте у соціальних мережах https://www.facebook.com/ukrpowerlifting/