Членом Спортивного комітету України може бути будь-яка громадська організація фізкультурно-спортивної спрямованості із всеукраїнським статусом, статутними цілями якої є розвиток та популяризація окремих видів спорту або фізичних активностей. Членство в СКУ є добровільним та може бути повним або асоційованим. Для отримання членства потрібно лише подати пакет документів та відповідати критеріям членства, встановлених Положенням про членство в СКУ (завантажити Положення). Прийняття у члени СКУ здійснюється рішенням Генеральної асамблеї спілки.

Повноправні члени, окрім всілякої підтримки спілки з розвитку та популяризації їхніх видів спорту та можливості брати участь в управлінні СКУ, можуть отримувати фінансову допомогу відповідно до Положення про розподіл коштів СКУ (завантажити Положення).

Асоційовані члени на шляху до свого повноправного членства також отримують повну підтримку Спортивного комітету з розвитку їхніх видів спорту та можуть брати участь у конкурсі на отримання грошового гранту СКУ (завантажити Положення).

Наразі членами Спортивного комітету України є 57 спортивних федерацій: 43 повноправних члена та 14 асоційованих (завантажити список членів).