10 питань чемпіону: найкраща фітнес-модель України

Марина Полапа чемпіонка України 2016, 2017, 2018, 2019 років. Віцечемпіонка Європи 2017, 2018. Віцечемпіонка світу 2018. Топ-6 на змаганнях Arnold Classic. 

Цього року дівчина представить Україну на чемпіонаті Європи з бодибілдингу та фітнесу. В номінації фітнес-модель. Змагання мали відбуватися в Іспанії, але через коронавірус їх проведуть онлайн.

— Як ви потрапили в цей спорт і чому саме він?

  • Насправді,  потрапила в спорт завдяки тренеру. Прийшла працювати у фітнес-клуб і він побачив у мені дані: довгі кінцівки, тонкі зап’ястя, хороші пропорції. Так усе і почалося. Спочатку запропонував тренуватися під його керівництвом, а потім уже почав більш детально розповідати про такий вид спорту, як бодибілдинг, які є категорії і всі важливі нюанси. Спочатку я виступала в категорії фітнес-бікіні, це дівчата трішки об’ємніші. А потім, коли з’явилася номінація «Фітнес-модель», ми перейшли туди. Ну, і як кажуть, поперло. Кожного сезону ми не залишаємося без нагород.

— Як налаштовуєтеся на перед змаганнями?

  • Це питання до мого тренера. Він мене налаштовує на виступи. І на нормальне самопочуття і на нормальний моральний стан. Тому що в моїй голові щоразу перед виступом жахлива каша. Тому краще в нього про це запитати.

— Скільки треба приділяти часу, щоб мати ідеальне тіло?

  • Насправді, для того щоб добре виглядати, не достатньо тільки ходи до тренажерної зали. Починати все потрібно з харчування. Бо харчування — це основа всього: і гарного самопочуття, хорошого зовнішнього вигляду, і, звісно ж, хороших результатів на тренуванні. Просто за собою треба доглядати. Від А і до Я. Тоді результат буде відразу ж. Буквально за перші 2-3 тижні.

— Займаєтеся іншими видами спорту?

  • Перед останнім чемпіонатом світу у моєму житті додалося плавання. Після цього результат був набагато кращий, ніж під час всіх інших підготовок. Мені і готуватися було легше. І, звісно, це все відобразилося на формі.

— Пам’ятаєте свій перший виступ?

  • Звичайно. Тоді я ще була блондинкою. Це були змагання фітнес-бікіні. Ну і, звичайно ж, я зайняла перше місце. Якщо говорити відверто, то мені одразу сподобалося.

— Є найулюбленіші вправи?

  • Я назву дві частини тіла, які я треную щодня. Це сідниці та ноги. Їх я треную абсолютно кожного дня. Усіма можливими вправами.

— Кажуть, що жіночої дружби не існує. Які відносини із суперницями?

  • Насправді, атмосфера на змаганнях дуже дружня. Ми наче всі заодно. Хоча ми суперниці на сцені, але за кулісами це не відчувається. Усі допомагають одна одній. І немає такого, що «я піду тобі зараз підбори зламаю». Я дружу з дівчатами-спортсменками із багатьох країн світу. На всіх змаганнях, на яких ми зустрічаємося, ми всі дуже добре спілкуємося одна з одною. У нас немає абсолютно ніякої ворожнечі.

— Які змагання запам’яталися найбільше?

  • Це останній чемпіонат світу. Тому що на нього приїхали практично всі спортсменки, які виступали зі мною раніше, які виступали на Arnold Classic. Були чемпіонки Європи і світу. І ніхто з них не потрапив у фінал. А я зайняла четверте місце. Тому я ці змагання, мабуть, запам’ятаю на все життя.

— Ви топова фітнес-модель світу. З’являлася зіркова хвороба?

  • У мене немає такого поняття. Щоразу, коли я стою на сцені чемпіонату України або чемпіонату області і оголошують місця, то завжди трішки нервую, коли доходять до призерів. У мене ніколи не було зіркової хвороби і думок про те, що я топова фітнес-модель України. Так, мої результати про це кажуть. Але щосезону мені треба це підтверджувати. Цей титул дуже легко втратити.

— Як карантин вплинув на ваші тренування?

  • В принципі, не дуже сильно. Ми все одно проводили онлайн-тренування для своїх клієнтів фітнес-клубу. У мене просто стало більше часу на себе. Звісно ж, було і значно більше можливостей для тренувань, та для відновлення після них.