10 ПИТАНЬ ЧЕМПІОНУ: ТРИРАЗОВИЙ ЧЕМПІОН УКРАЇНИ ЗІ СПОРТИВНОЇ АЕРОБІКИ

Андрій Ханін — 3 разовий Чемпіон України. Майстер спорту України зі спортивної аеробіки. Тренер з фанк-аеробіки. 

Фото від Maksym R0zenko

Що таке спортивна аеробіка?

Спортивна аеробіка — це дуже видовищний командний вид спорту, який демонструє гармонійне поєднання спорту та мистецтва з єдністю рухів та музики. Однак, досить складний в координаційному і фізичному відношенні вид спорту. Змагальні комбінації відрізняються швидким темпом, різкою зміною положення тіла та позицій. Особливо популярна спортивна аеробіка серед дітей, підлітків та молоді.

Як ти оціниш сьогоднішній розвиток спортивної аеробіки? Як розвивається вид серед молоді?

Цей вид спорту є досить молодим, але дуже амбітним. З кожним роком я спостерігав як кількість бажаючих займатись цим яскравим, виразним та захоплюючим видом спорту зростала. Звісно, під час карантину, динаміка зменшилась. Однак у Києві, Запоріжжі, Сумах та Житомирі існують потужні школи зі спортивної аеробіки, які є надією на майбутній, не зупинний розвиток цієї дисципліни в Україні.

Як проходять тренування у вашій команді?

Тренування в нашій команді поділяються на 2 основних етапи. Перший — підготовка нового змагального комплексу, в цей час тренування проходять систематично 3 рази на тиждень по 3 години. Другим етапом є безпосередньо підготовка команди до майбутніх змагань. У цей час кількість тренувань може бути 5-6 разів на тиждень і без обмеження в часі. Дуже важливим для мене являється за допомогою тренувань вивести кожного члена команди на пік фізичної форми і функціональних можливостей. Для цього ми з колегами застосовуємо весь наш досвід, знання і напрацювання, що служать фундаментом для досягнення максимальних спортивних результатів команди.

Скільки треба тренуватися, щоб стати чемпіоном України зі спортивної аеробіки?

Зі свого досвіду можу сказати, що весь свій вільний час я витрачав на тренування та підготовку до змагань, як сам так і з командою. Моє прагнення бути переможцем, здобувати перші місця та отримати звання майстра спорту було набагато сильнішим, ніж втома та біль після тренувань. Тож, щоб стати чемпіоном потрібно не тільки зосереджуватись на тренуваннях, але й мати позитивну мотивацію, силу та витримку.

Як налаштовуєте свою команду перед змаганнями?

 Перед змаганнями кожен спортсмен має бути впевнений у своїх силах та налаштований на перемогу, тому я як тренер, якщо відчуваю потребу, то можу поспілкуватись з кожним окремо. А ще, обов’язково, слова підтримки всій команді перед виступом та моя присутність на самих змаганнях, мені здається, допомагають команді перемагати.

Фото від Maksym R0zenko

Пам’ятаєте свій перший виступ?

  Мій перший виступ відбувся на Кубку України у грудні 2010 року у м. Красноармійськ. Я пам’ятаю, як сильно хвилювався та відчував велику відповідальність перед командою та тренером. Зібравшись з думками та подолавши страх, я  успішно виконав комплекс та був задоволений своїм дебютом.

Які ще види спорту подобаються? Чим ви займалися раніше?

Доки я не відкрив для себе спортивну аеробіку, мої вподобання у спорті були досить різнобічні. Спочатку, у віці 6 років, я займався ушу. Потім перейшов у сучасні танці, де я відточував не тільки танцювальне мистецтво, але й акробатичні навички аж до 19 років. Але особливе місце у моєму серці займав футбол, все дитинство я був фанатом цієї гри. Грав у аматорській команді, та навіть неодноразово вигравав кубок міста.

Багато спортсменів готові на все заради перемоги. Чим ти був готовий пожертвувати заради неї?

 Звісно, переможцями стають саме ті спортсмени, які завжди готові на все заради перемоги. Вони завжди працюють на межі своїх можливостей. А це, в свою чергу, потреба постійно долати біль, справлятися з емоційним навантаженням та фізичними травмами, від яких на жаль, не застрахований жоден спортсмен. Знаю це з власного досвіду, оскільки сам мав серйозну травму ноги, отриману незадовго до змагань, та це не завадило мені продемонструвати свою майстерність та здобути перемогу.

Опиши свої вагомі досягнення на сьогоднішній день?

Одним із моїх перших головних досягнень життя було те, що з 17 років я став абсолютно незалежний у фінансовому плані від своїх батьків. У 2013 році я отримав звання майстра спорту України зі спортивної аеробіки. Також, як тренер, я мав не тільки вітчизняний, а й міжнародний досвід, який збагатив мою тренерську практику. До 30 років я побував більше ніж у 10 країнах світу, це дало мені можливість познайомитись з цікавими людьми та різними культурами.

У тебе, напевно, багато друзів по всьому світу?

Близьких друзів у мене не багато, хоча майже в кожній країні, де я був, в мене є добрі знайомі, з якими я підтримую дружні відносини. Мені дуже приємно усвідомлювати, що повернувшись, наприклад, до Китаю, мене з радістю та обіймами зустрінуть давні друзі.

Фото від Maksym R0zenko

Твої побажання молодим спортсменам?

 Хочу побажати багато сил, витримки і натхнення юним спортсменам. Будьте завжди впевнені в собі і в своїх можливостях. Кожного дня ставте перед собою цілі і досягайте їх!