Україна — третя в командному заліку ЧС з грепплінгу!

У Нур-Султан (Казахстан) завершився чемпіонат світу з грепплінгу. За підсумками турніру, де розігрувалися нагороди у двох розділах грепплінгу – No Gi та Gi, визначилися найрезультативніші збірні планети, повідомляє Федерація грепплінгу України.

За підсумками збірна здобула 11 медалей: 3 золоті, 2 срібні та 6 бронзових.

У No Gi (боротьба ведеться без спеціального одягу – кімоно) Україна посіла третій рядок командного заліку. На рахунку наших греплерів у цьому розділі шість нагород: золото, два срібла і три бронзи.

Перше і друге місце в командному заліку Ноу Гі за Росією та Киргизстаном відповідно.

В розділі Гі українці також назбирали медалей на третю командну сходинку. Для цього їм знадобилися сім відзнак: по два перших і других місця, плюс три третіх.

Що ж до збірних-лідерів, то перемога за російською командою, а кубок за другу позицію – у поляків.

У розділі греплінгу Ноу Гі (без кімоно) чемпіонкою світу стала Світлана Скрипник (53 кг). Одна з лідерів національної збірної провела дуже впевнений фінал проти американської супротивниці. Перед цим сумська спортсменка здолала господарку змагань (півфінал) та представницю Киргизстану (чвертьфінал).

Трохи не вистачило Світлані оформити «золотий» дубль на планетарному форумі. Враховуючи, що її фінальні сутички випали за розкладом на один день, то сил і здоров’я охопити все не вистачило. У підсумку срібло в розділі Гі.

У чоловіків єдину золоту медаль виборов представник чернівецької школи грепплінгу Юрій Черкалюк (66 кг). Варто відзначити, що Юрій став лише третім чемпіоном світу серед чоловіків за всю історію вітчизняного грепплінгу. Таким чином, українець зібрав всі чотири золоті медалі Чемпіонатів світу: у панкратіоні – фул, традішн, і в греплінгу – Но-гі і тепер Гі. У переможному двобої 2019 року Черкалюк був сильнішим за російського опонента. На попередніх стадіях наш чемпіон пройшов поляка та італійця.

Третю золоту у скарбничку синьо-жовтої збірної поклала Галина Ковальська (Гі, +71 кг). У фінальному протистоянні їй теж випала росіянка. І також без шансів для суперниці. До того представниця одеської школи боротьби пройшла у півфіналі спортсменку з Казахстану, а на попередніх стадіях – француженку та американку.

Вдалося Галині Ковальській дістатися фіналу й в Но-Гі. Однак у цьому двобою сильнішою виявилася представниця Франції. А нам срібло у командні досягнення.

Ще двічі українці виходили у фінальну стадію ЧС-2019. В No Gi (58 кг) харків’янці Катерині Шакаловій дещо не вистачило сил подолати польську суперницю. А в Gi (62 кг) досвідченому сумчанину Дмитру Баранову занадто серйозно протистояв француз.

Подвійний «бронзовий» успіх очікував на чернівчанку Тетяну Гринько (64 кг). Їй вдалося піднятися на третю сходинку п’єдесталу пошани як у Ноу Гі, так і в Гі.

Із бронзовими нагородами також повертаються киянка Ольга Чалюк (Гі, 71 кг), представник Київщини Михайло Музиченко (Гі, 92 кг), Дмитро Баранов (Но Гі, 62 кг), Юрій Черкалюк (Но Гі, 66 кг).

Прес-служба Спортивного комітету України