В Римі (Італія) завершився чемпіонат Європи 2020 року з грепплінгу, повідомляє Федерація грепплінгу України. Збірна України повертається додому з нагородами в обох розділах турніру, а також із загальнокомандним третім місцем.

В грепплінгу No Gi, змагання з якого проходили в перший день ЧЄ, наш здобуток – п’ять нагород. Авторкою єдиної золотої медалі стала Катерина Шакалова з Харкова (на другому фото зі своїм наставником Владиславом Сорокою). Українка виграла фінальний двобій у вазі до 64 кг.

Сріблом у Ноу Гі можуть похизуватися сумчани Світлана Скрипник (53 кг) і Денис Никонець (62 кг), а також харків’янка Олена Герман (71 кг).

Чернівчанин Юрій Черкалюк (66 кг) у цій частині змагань посів третій рядок.

В Гі, медалі в якому розіграли на наступний день першості континенту, свій успіх повторила Катерина Шакалова. Знову 64 кг, і знову золота. Ця звитяга дозволила харківській спортсменці вибороти першу для України ліцензію на Всесвітні ігри єдиноборств. Детальніше про це в нашому наступному матеріалі.

Срібними призерами Гі також стали Дмитро Баранов (62 кг, Суми), Юрій Черкалюк (66 кг, Чернівці), Флоріка Лучич (58 кг, Чернівці).

Бронза на рахунку Даніїла Ільїнського (62 кг, Харків), Магомета Салах-Тодаєва (71 кг, Київ), Дмитра Неткачева (77 кг, Суми) та Івана Маліна (100 кг, Одеса).

Головний тренер національної команди з грепплінгу Сергій Чередніченко прокоментував виступ на ЧЄ в Римі:

«Україна посіла підсумкове третє командне місце у заліку країн на континентальній першості з грепплінгу 2020 року. Результат стабільний, незважаючи на участь у команді оновленого на третину складу спортсменів. Відчувалося хвилювання моїх підопічних, причому не лише новачків, але й достатньо досвідчених спортсменів. Команда на другий день зібралася і добре виступила. Ми попереду багатьох сильних країн, але поступаємося сусіднім Польщі та Росії.

Дуже порадував виступ харків’янки Катерини Шакалової, яка в запеклій переможній боротьбі виборола ліцензію на Всесвітні ігри єдиноборств 2021 року. Висновки будуть зроблені, попереду аналіз помилок і підготовка до чемпіонату світу».