Діагностичний центр «Твоє серце» — новий тренд в спортивній медицині України

Серцево-судинні захворювання, на жаль, залишаються основною причиною смертей в Україні та складають 68% смертності в нашій державі. Для порівняння: у Франції і Японії ця складова в структурі летальності становить 29%, у США – 31%. На долю ж раптової серцевої смерті припадає 40-50% усіх випадків смерті внаслідок серцево-судинних захворювань.

Щорічно від серцево-судинних захворювань помирає понад 400 тисяч українців (в середньому щодня помирає більше 1 тисячі осіб). Лише внаслідок раптової зупинки серця на догоспітальному етапі щороку помирає 50-70 тис. осіб, з них до 35 тис. – це особи працездатного віку. При цьому 80-97 % усіх випадків раптової серцевої смерті серед українських громадян припадає на ішемічну хворобу серця, 5-8 % – на інсульти, 3-5 % – на хвороби артерій, артеріол і капілярів, до 4 % – на артеріальну гіпертензію і 1 % – на ревматизм.

«Твоє серце» — унікальний діагностичний центр, у якому найкращі фахівці та надсучасне обладнання проведуть обстеження вашого серця.

Чому саме «Твоє серце»?

 • Досвідчені лікарі — обстеження виконується провідними фахівцями інституту імені Амосова;
 • Швидкість і зручність – усього за 15 хвилин ви дізнаєтесь усе про своє серце;
 • Доступна ціна;
 • Місцерозташування – самісенький центр столиці України, за адресою вул. Тарасівська, 6.

«Хочу наголосити, що в нас працюють лише висококласні спеціалісти з інституту імені Амосова, — наголошує Ірина Соболєва, — ми переконані, що не може бути багатопрофільних лікарів, лише вузькопрофільні спеціалісти».

«Наш центр займається двома напрямками, — продовжує пані Ірина, — це УЗІ серця та за потреби безпосередньо лікування та консультація кардіолога, а також ортопедія. У Києві можна перерахувати на пальцях однієї руки фахівців, які можуть надати якісну допомогу при захворюванні суглобів і зв’язок.

При отриманні травми , або хронічних ортопедичних захворювань — ви завжди можете звернутися до нашого фахівця з 36 річним досвідом в ортопедії та травматології для діагностування та консультації».

Ехокардіографія чи ультразвукове дослідження серця – найшвидший і безболісний спосіб отримання інформації для запобігання і лікування кардіологічних захворювань. Під час ехокардіографії лікар може оцінити не тільки стан великих судин і відділів серця, а й проводити спостереження за рухом крові, виявити і діагностувати патологічні зміни в будові та роботі серця. ЕхоКГ є одним з основних методів дослідження, що застосовуються в сучасній кардіології.

Ультразвукове дослідження серця вважається надійним методом діагностування – в 90% випадків наявні патології виявляються на першому обстеженні.

Завдяки методу УЗД можна:

 • діагностувати вроджені вади серця;
 • діагностувати набуті (ревматичні) пороки серця;
 • діагностувати ішемічну хворобу серця;
 • виявити гіпертрофію серця при гіпертонічній хворобі (наприклад, гіпертрофічну кардіоміопатію (ГКМП));
 • діагностувати порушення функції клапанного апарату;
 • діагностувати розширення камер серця;
 • діагностувати внутрішньосерцеві тромби і аневризми.

Чому це важливо для спортсменів?

Спортсмени та люди, які ведуть активний спосіб життя входять до зони найбільшого ризику. Напевне, ні для кого не є секретом, що організм спортсмена кардинальним чином відрізняється від організму звичайної людини. Що для спортсмена є нормою, для звичайної людини – велике відхилення та потребує лікування.

«Дуже важливо розуміти специфіку організму спортсмена, — говорить керівник закладу Ірина Соболєва, — тобто, якщо керуватися лише показниками, то цифри спортсмена та звичайної людини дуже сильно відрізняються. Ми це прекрасно розуміємо та допомагаємо спортсменам будь-якого рівня, від початківців до зірок світового рівня».

Тому надзвичайно важливо для будь-якого спортсмена проходити обстеження два рази на рік. Це стосується і юних атлетів, які мають проходити планове диспансерне обстеження, відповідно до рекомендацій МОЗ України.

Гіпертрофічна кардіоміопатія (ГКМП) є однією з найбільш частих причин раптової серцевої смерті у молодих людей. ГКМП – це спадкове захворювання, і його слід відрізняти від фізіологічної рівномірної гіпертрофії міокарда у спортсменів, що з’являється в результаті постійних навантажень і є безпечною для життя.

Раптова смерть при ГКМП настає в результаті виникнення шлуночкових порушень ритму. Дуже часто це відбувається під час надмірного фізичного навантаження. Цією проблемою стали особливо активно цікавитися після резонансних випадків смерті молодих спортсменів під час тренувань і змагань, школярів на заняттях фізкультурою, учасників соціальних забігів.

«Здоровій людини достатньо проходити обстеження раз на рік», — продовжує Ірина, — «Спортсмени – зовсім інша історія. Раз на півроку планове обстеження та обов’язкова діагностика напередодні змагань найвищого рівня, якщо мова йде про спорт найвищих досягнень.».

«В Україні взагалі існує проблема спортивної медицини. І не тому, що її немає в цілому. Тут, швидше питання в політичній волі. Тим більше з урахуванням специфіки менталітету наших людей».

З цього приводу у багатьох виникає декілька питань. Чому ж захворювання серця, що стало причиною раптової смерті, не було вчасно діагностовано? Які профілактичні заходи необхідно вжити, якщо дитина хоче серйозно займатися спортом або, наприклад, є бажання взяти участь в соціальному марафоні?

Щоб запобігти захворюванням серця, необхідно вчасно пройти ехокардіографію – найелементарніша річ. У діагностичному центрі «Твоє серце» ЕхоКГ проводять на сучасному обладнанні за участю досвідчених спеціалістів. Тож не ризикуйте своїм майбутнім, перевірте серце вже зараз!

Ще більш актуальними обстеження серця та запобігання ризиків захворювання серця є сьогодення, а саме COVID-19. Уся справа в тім, що коронавірус, як і будь-який інший вірус, здебільшого викликає ускладнення в серцево-судинній системі та є небезпечним. За прикладами далеко ходити не потрібно. Усім відома ангіна може призвести до серйозних серцевих захворювань і важких наслідків, якщо вчасно не звернутися до фахівців. Тому вкрай важливо проходити діагностику серця після вірусних захворювань.

«Після того як людина перехворіла на COVID-19 треба обов’язково перевірити серце – хвороба, здебільшого, спричиняє ускладнення на серце» — говорить пані Ірина, — «Якщо вчасно звернутися до фахівців, то достатньо легкого лікування для запобігання більш серйозних проблем».

Також центр пропонує більш поглиблену діагностику:

 • консультація кардіолога з інституту Амосова із більш поглибленим дослідженням:- електрокардіограма;
 • єхокардіографія;
 • перевірка наявності рідини у серці;
 • перевірка артеріального тиску;
 • перевірка рівню кисню в крові;
 • перевірка кардіограми з навантаженням;
 • консультація лікаря — кардіолога по результатам цих всіх досліджень;

«Твоє серце» — як соціальне явище.

Діагностичний центр це історія не про гроші, а точніше не лише про гроші.

«Створюючи наш центр ми, в першу чергу, хотіли привернути увагу суспільства до необхідності стежити за власним здоров’ям. Головний наш посил – сформувати певну культуру, привчити юних спортсменів і їх батьків не нехтувати елементарним і регулярним диспансерним обстеженням.

Тим більше, родзинкою нашого закладу є можливість, у разі необхідності, зробити не лише діагностику, а й допомогти із подальшим лікуванням, направити людину, яка потребує допомоги та надати високоякісну допомогу. Зробити це максимально швидко й зручно для клієнтів. можливість робити дослідження ехокаріографії цілим командам — клубам за попереднім записом в будь-який зручний час та день тижня. Наприклад, у день диспансерізації. Все за один день в одному місці», — наголошує Ірина.