Збірна України з грепплінгу виборола 14 медалей на чемпіонаті Європи

У Варшаві завершився чемпіонат Європи з грепплінгу 2021 року. Українці завоювала 14 нагород і за підсумками турніру, в якому брали участь 23 збірних, у командному заліку No Gi посіла друге місце, а наступного дня у розділі Gi – наша команда стала третьою.

Непереможною на континентальній арені залишається Катерина Степанова, яка виграла категорію до 64 кг як у No Gi, так і в Gi.

Чемпіонкою Європи стала і Світлана Скрипник, яка перемогла 53 кг у Ноу Гі. А наступного дня додала до свого досягнення бронзу в цій же вазі у грепплінгу Гі.

«Срібним» і «бронзовим» призером Євро-2021 став Юрій Черкалюк з Чернівців. Він є віцечемпіоном у Гі (до 66 кг) та володарем третього місця в Ноу Гі (66 кг).

Харківська грепплерка Олена Германс стала власницею «бронзи» в обох розділах (категорія до 71 кг)

Киянин Іван Расюк зупинився за крок до чемпіонства, він посів другий рядок у фінішному протоколі ваги до 71 кг в грепплінгу Гі.

Також ще шестеро українців вибороли по одній бронзовій нагороді: Іван Малін (Ноу Гі, 100 кг), Вікторія Синявіна (Ноу Гі, 58 кг), Ольга Чалюк (Ноу Гі, 71 кг), Флоріка Лучич (Гі, 58 кг), Михайло Музиченко (Гі, 92 кг), Іван Снігур (Ноу Гі, понад 100 кг).

Головний тренер збірної України Сергій Чередніченко для Спортивного комітету України прокоментував виступ національної команди:

«Рівень чемпіонату був досить конкурентним і ми маємо непогані результати. Тренерський штаб загалом задоволений виступом команди, але звісно ж хотілося б кращого. Ми розраховували на більшу кількість нагород. Та є об’єктивні причини.

Склад збірної дещо оновився, до команди увійшли молоді спортсмени, які на цих змаганнях тільки набували досвіду, тому залишися без нагород. У майбутньому ми на них дуже розраховуємо і я впевнений, що на чемпіонаті світу їхні результати будуть уже кращими.

Були і травми пов’язані, мабуть, з втомою чи переїздом. Якщо олімпійські види на змагання летіли літаком, то ми добиралися автобусом, що відобразилося на стані спортсменів. Можливо хтось не відновився, чи не адаптувався до змагальних навантажень. Але травми є не складними, тому усі повертаються з хорошим настроєм. Робимо висновки і працюємо далі. Впевнений, що на чемпіонаті світу, який відбудеться у Сербії восени ми покажемо значно кращі результати. Думаю, ми зможемо поборотися за трійку найкращих команд світової першості»