Автомобілісти наступають. Сюрпризи прийдешнього автосезону

fau_logo_flags139, 14, 250, 4,5 – ці цифри належать минулому року. Так, за автомобільний сезон 2015 року в Україні провели 139 змагань, на трасах всіх регіонів. Зокрема, 14 національних і кубкових турнірів з кільцевих гонок, ралі, картингу, кросу, гірських гонок, міні-ралі, дріфтингу, дрег-рейсінгу, кантрі-кросу та трофі-рейдів. Але були й всеукраїнські серії в інших дисциплінах автоспорту. Загалом в усіх перегонах стартували понад 4,5 тисячи учасників. А за змаганнями стежили більше 250 тисяч вболівальників.

Однак такі цифри не зупиняють Автомобільну Федерацію України (FAU), яка не збирається почивати на лаврах. Ще не встигнувши нагородити переможців та призерів минулого року, яких виявилося 400 чоловік, FAU розкрила карти на прийдешній сезон під час прес-зустріч у Києві.

Символічним початком нового автомобільного сезону буде найбільший технічний фестиваль OldCarLand, який стартує 22 квітня і триватиме до 24 квітня. Ця подія відбуватиметься в нашій державі вчетверте. За словами представника Оргкомітету цього заходу Вадима Навроцького, як показав минулий рік, це був один з наймасовіших фестивалів історичних автомобілів. Організатори OldCarLand відкривають двері як дорогим ретро-автомобілям, так і «Жигулям». Адже молодь, яка прагне долучитися до авторуху в Україні, на цьому етапі може собі дозволити саме «Жигулі».

Поділився Вадим Навроцьким й декількома сюрпризами цьогорічного фестивалю. На OldCarLand-2016 з’явиться ретро-площадка для дітлахів, а також буде влаштовано тур спільно із ветеранами футбольного клубу «Динамо» (Київ). З нагоди 30-річного ювілею перемоги столичного клубу в турнірі Кубка Кубків УЄФА організатори OldCarLand знайшли автобус, який клуб використовував до 1986 року. В їхніх планах відреставрувати його і влаштувати на ньому тур.

fauЗ нагоди 25-ї річниці автомобільного спорту в незалежній Україні вирішили започаткувати проект «Фестиваль Швидкості – Україна», який презентував Василь Ростоцький, 5-разовий абсолютний чемпіон України з ралі. Він розповів, що найбільшим і, напевно, найцікавішим сюрпризом цьогорічного фестивалю стане «Битва націй», в якій візьмуть участь команди із декількох країн.

«Зараз ми вже майже сформували нашу українську команду, у складі якої буде багато чинних чемпіонів з різних дисциплін автоспорту», – поділився планами Василь Ростоцький.

Додамо, що в Автомобільній Федерації також планують відновити заїзди на встановлення рекордів на швидкість. Колись це був дуже популярний вид автозмагань, розповів Віктор Поваров, голова Ради ветеранів FAU. Подібна «реанімація» має відбутися вже до кінця цього року.

Загалом всі учасники прес-зустрічі говорили про талановитих молодих спортсменів та інженерів, котрим до снаги вже у цьому році досягти високих спортивних вершин на світовій арені. Віримо, що до кінця 2016 року на небосхилі автоОлімпу засяють нові зірки!

Олександра Кузнєцова, спеціально для scu.org.ua