Без порядку й дисципліни нічого не вийде!

DSC_221931 березня в конференц-залі Міністерства молоді та спорту України відбулися загальні збори Всеукраїнської громадської організації «Українська федерація карате», котра нещодавно отримала статус Національної.

Відповідно до Уставу УФК, який було затверджено 20 травня 2009 року, та зареєстровано зі змінами Міністерством юстиції України 31 січня 2011 року, загальні збори УФК – найвищий керівний орган Федерації та скликається Президією УФК раз на рік.

На загальних зборах були присутні (особисто чи з довіреністю) 42 представники від 53 колективних членів УФК. Учасники зборів заслухали доповідь президента УФК Сергія Левчука про роботу федерації за 2012 рік. Потім з доповіддю про власну діяльність виступили генеральний секретар УФК Сергій Червінський та PR-директор УФК Анатолій Сальник. Із звітами про роботу за 2012 рік виступили всі представники комітетів УФК  — організаційного, фінансового, спортивного, дисциплінарного, суддівського, медичного, зі зв’язків із ЗМІ та ревізійної комісії. Присутні затвердили всі надані звіти.

Голова комітету зі зв’язків із ЗМІ Михайло Волобуєв, котрий є також президентом Асоціації спортивних журналістів України та членом Національного олімпійського комітету України, перед своїм виступом виконав приємну місію – вручив Українській федерації карате та її президенту Сергію Левчуку приз АСЖУ за перемогу в конкурсі «Підсумки спортивного року» в номінації «За спільну та плідну роботу в 2012 році».

Далі збори затвердили фінансовий план УФК на 2013 рік та ряд змін в Устав Федерації, запропонованих з метою його узгодження із Законом України «Про громадські об’єднання». Потім зборами було затверджено нові уставні та неуставні органи Федерації – комітет спорту інвалідів, атестаційну комісію, опікунську раду, раду сенсеїв.

Що – нецікаво? Зате далі було весело – коли збори почали роботу над пунктом №6 «Розгляд заяв окремих членів Федерації», де виникла гостра дискусія з приводу нещодавніх дисциплінарних засобів, застосованих до порушників уставу УФК. Особливі пристрасті спалахнули з ініціативи колишнього очільника Української ліги карате, президента одеського клубу «Тигрёнок» Олександра Негатурова.

Формальним приводом для дискусії стала дискваліфікація клубу «Тигрёнок» (усунення від заходів УФК на 6 місяців) за участь команди клубу в Чемпіонаті України з карате WKC (23 березня, Дніпропетровськ). Фактичною ж підставою став старий конфлікт між Олександром Негатуровим і його нечисленними прибічниками з одного боку, та керівництвом УФК з  іншого.    

А по суті – це ментальний конфлікт між двома підходами до роботи федерації. В той час, як керівництво УФК на чолі з Сергієм Левчуком налагоджує системну стабільну роботу по сучасних стандартах, Олександр Негатуров перебуває в полоні стереотипів колишніх часів, коли не система працювала, а «вирішувалися питання».

Насправді, після затвердження звітів та прийняття рішень воювати було уже ні з ким. Учасникам зборів презентували сучасну цивілізовану методику роботи спортивної структури. Роботи, що проводиться колективно, публічно, в правовому полі, на підставі положень та документів керівної світової організації – Всесвітньої федерації карате (WKF) та керівних спортивних структур України – Міністерства молоді та спорту України, Національного олімпійського комітету та Спортивного комітету України.

Власне, сенс створення УФК та цілі її роботи якраз і полягають в тому, щоб розвивати спортивне карате в Україні у повній відповідності до вимог WKF, бути повноправними членами світової сім’ї карате та боротися разом з WKF за потрапляння карате до олімпійської програми.

Інших шляхів в сучасному спортивному світі просто немає. Лише через здорову бюрократію, регламентацію діяльності, через роботу системи, в якій ім’я конкретного керівника не має вирішального значення, сьогодні можна існувати на світовому спортивному ринку. І ті, хто ще вважає, що можна «вирішувати питання» — через особисті зв’язки, інтереси та інші неформальні шляхи, на цьому ринку перспектив не мають.

А цивілізована робота по стандартах WKF зобов’язує УФК, в тому числі, суворо дотримуватися в Україні вимог світової федерації котрі стосуються неучасті її спортсменів, тренерів та суддів в заходах інших організацій. Тих організацій, які президент WKF Антоніо Еспінос називає «дисидентськими», а генеральний секретар WKF Георг Еролімпос – «Міккі Маус карате». WKF довго боролась за визнання з боку Міжнародного олімпійського комітету і сьогодні суворо слідкує за чистотою своїх рядів. А УФК, як вповноважений представник WKF в Україні, щодо клубу «Тигрёнок» просто зробила те, що була зобов’язана зробити. Що називається – нічого особистого.

Звичайно, шкода молодих одеських спортсменів, які практично втратять сезон. В принципі, шкода і заслужену людину Олександра Негатурова, якого, практично одноголосним рішенням зборів було дискваліфіковано та відсторонено на рік від усіх заходів УФК та WKF. Однак, як кажуть, за все спасибі собі. Без болючого уроку не буде науки та правильних висновків на майбутнє ані самому Олександру Віталійовичу, ані тим порушникам дисципліни та порядку, які оберуть такий шлях «боротьби» з УКФ.

А що ж далі? У команди Сергія Левчука сьогодні завдань, викликів та проблем — більш ніж достатньо. Насамперед, треба шукати фінансування для реалізації головних завдань федерації – забезпечення підготовки національних збірних та їх участі у великих міжнародних змаганнях; для підготовки суддів; для проведення важливих національних змагань; для роботи зі спортсменами-інвалідами; для популяризації карате. Потрібно проводити методичну роботу, потрібно розвивати медичну та фармакологічну програми. Потрібно зробити ще багато чого, для того, щоб карате в Україні стало шанованим та повноцінним видом спорту. І звичайно ж не припиняти боротьбу за наведення ладу в українському карате, його цілісність та єдність.

Ігор Левенштейн,

Прес-аташе УФК

{social}

{iarelatednews articleid=»1353″}