Бути здоровим і красивим: секрети видатних спортсменів

porady-Alina-ShaternikovaМабуть, найважче у спорті – це фізична підготовка, дієти та спортивний режим. Про це мало говорять, але насправді з цього складається повсякдення спортсмена. Видатні спортсменинеолімпійці дають корисні поради і діляться своїми секретами з читачами «Спорткому».

 

Бокс. Аліна Шатернікова: «Бути в гарній фізичній формі для мене означає бути впевненою в собі. Для досягнення гарної форми існує безліч тренувальних програм. Більшість з них правильні і цінні. Але всі вони реально дають результат, якщо тренуватися регулярно. Кожен день знаходите трохи часу для себе і свого тіла – і успіх забезпечений. Я люблю повторювати собі і близьким прислівя: «Робота – найкращий відпочинок від лінощів». Надмірна вага – це фактор ризику для нашого здоровя. Правильна система живлення для спалювання жиру виникає сама собою, якщо намагатися, за можливістю, вживати корисну для здоровя їжу, а головне – збалансовану. Не можна повністю відмовитися від жирів, тому що вони необхідні для синтезу важливих гормонів, необхідних для побудови м’язів. Також потрібно намагатися приділяти увагу сполучуваності продуктів в харчуванні. Краще не вживати прості вуглеводи (цукор) і жири одночасно. Ось, наприклад, булочка з білої муки у поєднанні зі смаженим м’ясом або ж соуси та солодощі вельми сприяють накопиченню жирових відкладень. Якщо вживати в їжу і те, й інше одночасно, то жир відкладається на стегнах. Тому треба харчуватися правильно. Але правильного харчування недостатньо, має бути комплексний підхід. Тобто правильне харчування має поєднуватися зі спортивним навантаженням. Коли регулярно тренуєшся, більше рухаєшся, то зайвий жир поступово йде. Замість того, щоб харчуватися відповідно до медичних приписів, я намагаюся дотримуватися кількох нехитрих правил, а в іншому – насолоджуюся їжею, не гризучи себе сумнівами. Ось деякі з них: овочі та фрукти мають бути за можливістю свіжими; мити і нарізати овочі та фрукти потрібно тільки безпосередньо перед приготуванням або вживанням. Важливо харчуватися різноманітно і в помірних дозах, якщо можна, залишати продукти в їх природному стані, а їсти з задоволенням. Для контурів жіночого тіла характерно те, що жир посилено накопичується на стегнах і сідницях. Типово жіночі округлості – це частина жіночої краси. Ми хочемо, щоб ці зони були пружними, з гарною шкірою і без целюліту. Саме тому вправи з фітнесу для жінок повинні в першу чергу зачіпати типово жіночі проблемні частини тіла: живіт, груди та сідниці. Качайте регулярно мязи живота, грудей і сідниць. І будьте чарівними…»

porady-Dmytro-MassalovВейкбординг. Дмитро Массалов: «Якщо говорити про режим харчування, тут все непросто. Крім своїх тренувань і змагань, я сам є тренером і організатором кількох змагань, дуже часто перебуваю в розїздах, а з таким графіком важко дотримуватися якого-небудь режиму. Переїзди, перельоти, різні міста, країни – це не найкращі умови для регулярного та якісного харчування. Оскільки у нас сезон катання короткий, доводиться їздити у вейк-парки в теплих краях – навесні і восени наша школа проводить табори у Туреччині, а взимку я вирушаю тренуватися до Таїланду на два місяці. Я підрахував, що в минулому році провів за межами України 4,5 місяця. І це програма мінімум, тому що провідні іноземні райдери катаються круглий рік, і щоб мати можливість з ними конкурувати, треба постійно тренуватися. Але при цьому в моєму раціоні завжди присутні молочні продукти (джерело кальцію) і мясо (білок для харчування мязів). Найголовніше для мене, це регулярне харчування, тому що я відразу відчуваю нестачу енергії і сил, якщо пропущу хоча б один прийом їжі. В принципі, я можу дозволити собі їсти будь-які продукти, не звертаючи уваги на калорії, тому що витрата енергії при катанні величезна і зайві кілограми тут не загрожують. Також дуже важливо постійно тренуватися. Я професійно займаюсь вейкбордингом 7 років і живу цим. При цьому маю інтенсивні навантаження, але постійно піклуюся про здоровя. Перенавантажуючи себе, я розумію, що це йде не на користь. Тому моєю порадою будуть слова про розумний підхід до тренувань і харчування. Не виснажуйте організм, бо йому дуже важко відновлюватися. Усі знають, що при інтенсивних тренуваннях забиваються мязи і виникає ризик отримання травми. Щодо вейкбордистів, то у них є професійні «слабкі місця». Основне навантаження припадає на колінні, плечові суглоби, гомілкостоп і спину. У мене найбільше страждає спина, вже упродовж трьох років я щоосені проходжу курс реабілітації – відновлюю спину. Катаючись в Таїланді (а там тренування інтенсивні, тому що крім вейк-парку немає ніякої інфраструктури), я рятуюся тим, що раз на тиждень, а то й частіше, ходжу на масаж. Тому дуже важливо регулювати навантаження, давати тілу вчасно відпочити».

porady-Kozhuhar-PetrovТанцювальний спорт. Яна Кожухар і Юрій Петров: «Ми є діючими спортсменами, в нас дуже щільний графік турнірів і зборів, постійні перельоти та поїздки, включаючи змагання в Китаї, Японії, Канаді, та інших країнах, де не завжди можна знайти звичну для нас їжу. Однак, незважаючи на це, ми намагаємося дотримуватися правильного і збалансованого харчування. У нього входить необхідна для спортсмена кількість вуглеводів, для того щоб у нас була енергія та сила на тренуваннях і на турнірах, білки для харчування і підтримки наших мязів, і так само достатня кількість жирів для краси волосся і шкіри. Таким чином, ранок ми починаємо з хорошою порції мюслів з молоком, невеликої кількості сухофруктів і горіхів для здоровя серцево-судинної системи, обід складається з мяса або риби з овочевим гарніром або салатом. Якщо відчуваємо, що кілокалорій, отриманих на сніданок і обід, нам достатньо, то на полуденок обмежуємося йогуртом з фруктами. Так само, велику увагу приділяємо комплексу вітамінів, особливо перед турнірами. Намагаємося пити більше води, для відновлення балансу після великих навантажень. Під час турніру віддаємо перевагу енергетично-живильним високо-вуглеводним продуктам – таким як шоколад, спагеті з твердих сортів пшениці. Запорука нашої гарної форми, звичайно ж, танці. Ми тренуємося два рази на день, на паркеті проводимо 4-5 годин щодня. Разом з гарною формою танці приносять нам велике задоволення і заряджають відмінним настроєм на весь день. Крім правильного харчування і тривалих танцювальних навантажень, з великим задоволенням, займаємося йогою. Відчуваємо, що вона допомагає нам підтримувати тіло гнучким і рухливим, мязи еластичними, заповнити запаси енергії або розслабитися, і зняти напругу після турнірів. Намагаємося утримуватися від тренажерних залів, тому що вправи на тренажерах часто спрямовані на збільшення мязової маси, і в нашій парі ми відчуваємо, що це призводить до зайвого затиснення в тілі і обмежує свободу руху. Замість цього, за можливістю, влаштовуємо ранню легку пробіжку для підтримки тонусу в тілі і для гарної витривалості, яка необхідна нам в танцях. Нашим читачам порадили б не дотримуватися певних швидко-ефективних дієт для зниження маси тіла, тому що вони часто не збалансовані, і ведуть до зривів і проблем зі здоровям. Дієта – це не обмеження, а спосіб життя, правильне, здорове харчування. Так само, вважаємо, важливо не обмежувати себе в тих чи інших продуктах, «маленьких радощах», а стежити за їх кількістю. Знайдіть час для фізичної активності, проводьте більше часу на свіжому повітрі. Займіться танцями – і тоді, крім хорошої форми і відмінного настрою, ви отримаєте значно більше – гармонію душі і тіла».

porady-Artur-KyshenkoТаїландський бокс Муей-Тай. Артур Кішенко:«Спортивний режим – це справа не з легких. Перш за все, має бути хороший сон. Наприклад, у мене відбій о двадцять третій, а підйом о восьмій. Більше того, денний сон дві години. Окрім сну, має бути правильне харчування за внутрішнім розкладом організму, який звикає у певний час отримувати порцію поживних речовин. Я не дотримуюся жорсткої дієти, адже постійно потрібні сили для тренувань. Ранкове тренування триває близько двох з половиною годин, а вечірнє – близько двох. Крім того, два рази на тиждень додаються годинні тренування в обідній час. Щодо порад, то скажу, що не варто палити і вживати алкоголь, а хоча б три рази на тиждень фізично навантажувати організм. І не важливо, це бокс, фітнес чи ранкова пробіжка. Слідкуйте за собою та своїм тілом!»

 

підготувала Роксана Касумова

{social}