Digital-трансформація в спорті: від електронного документообігу до штучного інтелекту

Вчора, 24 жовтня 2019 року в приміщенні Академії ДТЕК відбулась навчальна конференція: «Digital-трансформація як передовий тренд успішного майбутнього та розвитку спорту».

Понад півсотні учасників отримали актуальні знання щодо впровадження новітніх технологій від експертів та майстрів своєї справи. Зокрема, своїми досвідом та кейсами ділилися Артем Резонов, виконавчий директор Української федерації карате; Донатас Піскун, виконавчий директор Федерації боксу України; Олег Шаповалов, ТОП-фасилітатор Академії ДТЕК; Володимир Краснобріжий, методолог/стратег, Sales4progress.com; Дмитро Федюков, Chief Data Science; Максим Карпій, СЕО в SportLab-sport/marketing/events, CEO в Z-Games; Андрій Нікішаєв, Co-Founder&Technical Leadat 20 Thousand Leagues та багато інших.

Традиційно вітальним словом відкривали конференцію почесні гості. Виконуючий обов’язки Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема  побажав продуктивного навчання та відзначив: «Ми живемо в час великих трансформацій і дуже важливо відповідати тим викликам часу, які ми маємо. Зараз ми отримали чудову нагоду для українського спорту дізнатись що нового вже є у світі та яким чином використовуючи нові технології».

Валерія Іонан, заступниця Міністра цифрової трансформації України, розповіла про роботу Міністерства, зокрема про майбутнє цифрової освіти та інноваційного підприємництва в Україні, а також про нові проекти які впроваджуватиме Міністерство: «Є статистика, що 44% європейців не мають базових цифрових навичок, хоча 79 % з них регулярно виходять он-лайн. Саме тому вже в січні наступного року ми запустимо безкоштовний курс навчання, де всі громадяни України зможуть отримати базові знання та навички для користування мережею Інтернет. Також, хочу звернутись до учасників конференції. Якщо у спортивної спільноти є ідеї, цікаві проекти, то ви можете звертатись до Міністерства цифрової трансформації України і ми зможемо або допомогти або скоординувати».

Президент спортивного комітету України Ілля Шевляк подякував представникам Академії ДТЕК за можливість бути співорганізаторами такого заходу та звернув увагу що ця конференція може стати першим кроком у подальшій плідній співпраці:

«Нам надзвичайно приємно бути співорганізаторами. Це наш перший спільний захід. Цей захід – це лише одна з тематик, які можуть стати повноцінним об’ємним курсом допомоги Академії ДТЕК для розвитку спорту. Так, наприклад, «Системне Мислення», «Project Management», «Управління Ресурсами», «Оптимізація Ресурсів» — це ті системні напрями, які є актуальними та важливими в спорті».

Ілля Шевляк не тільки привітав учасників конференції з новим кроком у майбутнє, але і розповів про ті інновації, які вже впроваджено в роботу СКУ та активно використовуються. Зокрема він презентував два проекти: «Sport Map» та «Sport Budget»:

«Sport Map» — це платформа, яка не просто допомагатиме знайти секцію для занять конкретним видом спорту, але і дозволятиме відстежувати якість тих послуг, що надаються в тому чи іншому клубі, тим чи іншим тренером. Цей ресурс повинен виконувати шість основних завдань:

  • Пошук секції клубу
  • Вибір тренера
  • Sport Afisha (календар спортивних заходів)
  • Розвиток спортивного туризму
  • «Букінг» — замовлення та бронювання саме тієї інфраструктури, де людина хоче позайматись
  • Sport Shop, магазин де людина може придбати все необхідне для занять спортом.

 «Sport Budget» — це ресурс, який дозволяє працювати з фінансами організації. Ця програма дозволяє абсолютно прозоро розподіляти кошти, які надаються федераціям з неолімпійських видів спорту, які є членами Спортивного комітету України та отримують фінансування. Також, Sport Budget забезпечує електронний документообіг та звітність щодо витрачених коштів.

Учасники заходу отримали вичерпні знання про впровадження новітніх технологій в роботу спортивних організацій. Зокрема, було розглянуто такі питання як: впровадження IT-рішень в роботі федерацій, вплив VR технологій на розвиток спорту, використання сучасних платформ збору, організації та аналізу спортивних даних, вплив цифрової трансформації на організацію та багато інших. Крім того, під час заходу було розглянуто реальні та вже впроваджені кейси, такі як: використання штучного інтелекту в спорті (Андрій Нікішаєв), Сучасні комунікації у спортивних заходах (Максим Карпій), Аналітика боксерських поєдинків (Донатас Піскун).

Конференція відбулась за підтримки Спортивного комітету України та Національного олімпійського комітету України в рамках реалізації соціального проекту «Суспільство та Держава», який було започатковано в результаті підписання Меморандуму про співпрацю між Міністерством молоді та спорту України і Академією ДТЕК.

Прес-служба Спортивного комітету України