Два турніри з панкратіону за два дні

pankration-vic-tourУ Білій Церкві (Київська область) відбувся чемпіонат України з панкратіону серед юнаків 1996-97 і 1998-99 років народження. За його результатами буде сформовано збірну України для участі у чемпіонаті світу.

За словами головного тренера молодіжної збірної Ігоря Наконечного, він задоволений побаченим: «В цілому приємно, що з кожним роком наша молодь «зростає». Приємно бачити, коли, скажімо, з юнака формується серйозний юніор. Також щороку у кожній категорії збільшується кількість учасників, а це говорить про розвиток самого виду спорту «панкратіон». Нині наші «малюки» – діти, юнаки – виступили гідно. З перших-третіх номерів за підсумками цих змагань буде формуватися збірна України. Команда братиме участь у міжнародному турнірі в Парижі (Франція). А в серпні наша молодь змагатиметься на чемпіонаті світу у Хорватії.

Аналізуючи чемпіонати Європи і світу попередніх років, можемо говорити, що у нас є сильні хлопці та дівчата, які поїдуть і – впевнений на 100 відсотків – потраплять на п’єдестал. Загальнокомандна перемога на ЧС – це наша головна мета. Не плануємо відступати із завойованих позицій, прагнемо постійно бути в лідерах. Команда готуватиметься по максимуму, щоб в усіх компонентах спортсмени були готові. Проведемо роботу із тренерами на місцях, щоб посилили фізичну підготовку. Також працюватимемо над психологічною готовністю, яка на міжнародних стартах дуже важлива», – розповів Ігор Наконечний.

Після молодих спортсменів на килими білоцерківського спорткомплексу СКА вийшли значно досвідченіші бійці: тут проходив також Всеукраїнський відкритий турнір «VIC tour» в розділах грапплінг ноу-гі та грапплінг-гі/BJJ.

Розповідає Роман Яковенко, віце-президент Федерації панкратіону України: «Це класифікаційний турнір. Переможці здобули право виступити на міжнародному турнірі в Парижі, де будуть розігруватися ліцензії на ІІ Всесвітні ігри з єдиноборств (м. Санкт-Петербург, Росія, 18-26.10.2013). Тут були представлені вісім регіонів України, плюс приїхала команда з Казахстану. Загалом було близько ста учасників. Ви самі бачили, що спортсмени подарували чимало яскравих, видовищних поєдинків».

На турнірі підтвердили свій високий рівень вже визнані майстри панкратіону, члени національної збірної України. Але й нові імена уболівальники змогли відкрити для себе.

«Наприклад, у розділі грапплінг ноу-гі, в категорії до 84 кг, хороший рівень майстерності і підготовки показав спортсмен з Києва Євген Трушніков, – сказав Роман Володимирович. – Також я б відзначив ще одного киянина Артема Сидорова, який переміг у вазі до 71 кг в розділі BJJ».

«Якщо взяти чемпіонати світу, то у грапплінгу передові позиції посідають команди Польщі, Швеції, Іспанії. Щодо нашого рівня, то я не поспішав би з висновками. Команда готується до міжнародних стартів, і готується серйозно. До чемпіонату Європи, на який ми поїдемо 25-го березня, будуть проведені насичені навчально-тренувальні збори. І за результатами Євро (м. Будапешт, Угорщина, 27-29.03.2013) вже можна буде говорити, наскільки ми наблизилися до лідерів».

За словами головного тренера національної збірної України Сергія Чередниченка, в Парижі у нас буде ще одна можливість вибороти ліцензії на SportAccord Combat Games. В розділі грапплінг ми вже маємо дві – Вікторія Синявіна взяла ліцензію у вазі до 58 кг, а Олександр Висоцький – у вазі до 77 кг. Ще можемо додати три. Тому тренерський штаб і спортсмени докладуть максимум зусиль, зокрема і на навчально-тренувальних зборах, щоб ці ліцензії завоювати.

Турнір у Білій Церкві зібрав найсильніших спортсменів даних розділів нашого єдиноборства. «Перепустки» до складу команди на Париж вибороли відомі вже наші бійці, ті хлопці і дівчата, які є членами збірної України, мають досвід міжнародних стартів. Вони підтвердили свій високий рівень.

«Сьогодні ми вже маємо чемпіонів світу та Європи у розділі грапплінг, – розповів Сергій Вікторович. – Тому можна сказати, що ми знаходимося на вірному шляху розвитку цієї дисципліни. Думаю, ми ще не раз доведемо, що українці можуть гідно «воювати» з найсильнішими суперниками розділів грапплінг та BJJ.

Зараз команда приступає до підготовки до чемпіонату Європи. На базі сумського Інституту фізкультури пройдуть навчально-тренувальні збори до ЧЄ. А вже після того будемо цілеспрямовано готуватися до ліцензійних змагань у Парижі, заплановані ще одні збори. Акцент, напевне, зробимо на теорії. Тому що у нас досить багато тактичних помилок – є фізична сила, є функціональна підготовка, цьому приділяється доволі значна увага, але, буває, не вистачає певних тактичних заготовок».

{social}

{iarelatednews articleid=»1326,1205,1186″}