ФІДЕ знову не визнає Крим російським, але Twitter організації вчергове сконфузився

Міжнародна шахова федерація, яку очолює росіянин Аркадія Дворковича вже не в перший раз публічно відхрещується від того, щоб назвати Крим російським. Проте, у лютому цього року на сайті ФІДЕ висить повідомлення про турнір в Ялті, яка була представлена російською. Пізніше публікації ті відомості видалили, пише chess-news.

Напередодні стався новий казус. У твіттері ФІДЕ звично продублювали інформацію від Федерації шахів Росії — цього разу про благодійний онлайн-турнір.

Гросмейстер, f нині депутат Сейму Литви, голова Ліберального руху республіки Вікторія Чміліте поцікавилася, чи є зазначена в повідомленні приналежність Криму до Росії офіційною позицією ФІДЕ.

Відповів віце-президент Найджел Шорт: «Ні, не є».

Пізніше додалася репліка від імені федерації: «Ми дистанціюємося від політичних тем. Карякін народився в Криму і хоче пожертвувати кошти своєму рідному регіону. Це його вибір».

Зараз в твіттер-стрічці ФІДЕ анонс турніру виглядає інакше:

У самій російській шахової федерації теж не все однозначно: за минулі після анексії шість років керівники ФШР Андрій Філатов і Марк Глухівський жодного разу не відвідали Крим.