Фінал Кубку України з панкратіону як ілюстрація розвитку стародавнього єдиноборства

pankration-amateur-mmaМайже 4 сотні спортсменів з 18-ти регіонів України виступили у фіналі Кубку України з панкратіону. Змагання з усіх чотирьох розділів цього стародавнього єдиноборства проходили у Кіровограді.

Учасники фіналу визначалися на регіональних відбіркових етапах. Турнір зібрав дуже сильних бійців, справжніх майстрів, які вже не раз підтверджували свій високий рівень і високі спортивні звання. Не було тільки тих, хто уже виборов ліцензії на ІІ Всесвітні ігри з єдиноборств (Санкт-Петербург, 18-26 жовтня) – вони зараз відпочивають.

Нинішній фінал став найбільш масовим в історії Кубку України: у кожному розділі змагалося понад 100 учасників, у кожній ваговій категорії – 20-25 спортсменів. Змагання стали чудовою репетицією, зокрема, для учасників фіналу міжнародного кваліфікаційного турніру в розділах грапплінг і BJJ «VIC tour». Так, уже найближчими вихідними у Парижі за ліцензію на Всесвітні ігри боротиметься киянин Артем Сидоров, переможець Кубку України у ваговій категорії до 71 кг (BJJ).

Відзначаємо зростання не тільки кількості учасників, але й рівня їхньої майстерності. «Хочеться підкреслити, що якість і майстерність наших бійців щороку зростає, – говорить віце-президент Федерації панкратіону України, головний суддя змагань Роман Яковенко. – Це особливо добре помітно на найбільших міжнародних змаганнях – чемпіонатах світу і Європи, де українці можуть дати фору будь-яким суперникам».

Одним з найбільш яскравих виступів у фіналі КУ запам’яталася Юлія Торянська з Севастополя, яка тріумфувала у вазі до 64 кг розділу грапплінг. На її рахунку дві найшвидших перемоги на турнірі – 10 і 15 секунд. За це вона отримала спеціальний кубок Федерації панкратіону України. ФПУ, як розповів Роман Яковенко, нагороджувала не тільки переможців Кубку, але й «лауреатів» окремих премій – за найкращу техніку, за найшвидший поєдинок та за волю до перемоги. «Зокрема, в розділі агон за найкращу техніку нагородили Максима Путрю, – каже Роман Володимирович. – Рішення приймалося колегіально, тож, думаю, воно було справедливим. У розділі BJJ найкращу техніку продемонстрував Ярослав Ісичко. У розділі грапплінг ноу-гі – Філанович Андрій».

Загалом же глядачі у Кіровограді побачили видовищні і яскраві поєдинки, які якнайкраще розкривають суть цього бойового мистецтва. Федерація панкратіону, яка має статус національної, намагається проводити змагання всеукраїнського рівня у різних регіонах країни, аби люди познайомилися з панкратіоном, щоб цей вид спорту отримав іще ширше визнання.

Головне, щоб були забезпечені необхідні нюанси – спортивний зал щонайменше на три килима, гідні умови проживання, харчування тощо. З огляду на те, що кількість учасників турнірів щороку збільшується, виконати ці вимоги можуть, на жаль, далеко не всюди в Україні. Але географія змагань все-рівно досить широка – Кіровоград, Одеса, Суми, Київ, Чернівці, Донецьк. 

{social}

{iarelatednews articleid=»1442,1440,1400″}