Груна: На Олімпіаду я їду за золотом

Олімпійські ігри в Токіо стануть дебютними для карате, який став одним з п’яти видів спорту, що на прийдешню Олімпіаду «взяли» в олімпійську сім’ю.

З шести категорій Україна буде представлена ​​в трьох і у всіх наші спортсмени будуть серед претендентів на нагороди. Лідер чоловічої збірної Станіслав Гаруна не приховує, що в Токіо їде на золотою медаллю.

— Станіслав, як оцінюєте свою готовність до Олімпіади зараз?

— Повна бойова готовність, думками намагаюся абстрагуватися від усього. Ми їдемо в Токіо завчасно, вилітаємо вже 21 липня, а виступати будемо 5-7 серпня. Так що летимо на Олімпіаду за два тижні, щоб пройти там останній збір, адаптуватися і акліматизуватися.

— Що можете сказати про свою олімпійську команду каратистів?

— У нас дуже потужна команда, з шести категорій у нас три людини. Багато команд з інших країн можуть лише позаздрити такій кількості. Ну і якісно ми все дуже сильні.

— Який результат вважатимете для себе хорошим в Токіо?

— Золото. На Олімпіаду я їду за золотом. А за чим я туди їду? Я ж не спортивним туризмом займаюся. Ви знаєте, скільки нам довелося пройти, щоб потрапити на Олімпіаду. І зараз сумніватися в собі і розраховувати на менше як мінімум недоречно.

— Те, що Олімпіада буде проходити без глядачів — це мінус?

— Це мінус для антуражу, але в нашому виді спорту завжди більше переглядів змагань онлайн. Зараз просто буде ще більше онлайн-глядачів. Для нас же нічого не змінюється, ми все одно будемо виходити і робити свою роботу. З глядачами або без.

— Карате буде представлено вперше на Олімпіаді. Хочеться показати свій вид спорту з кращого боку, щоб залишитися в олімпійській родині?

— Я вірю, що карате не востаннє представлено на Іграх. Я завжди намагаюся на татамі працювати красиво. Я взагалі за красиві виступи і зазвичай, навіть якщо я виграю, але сухий бій з мінімальною перевагою, але мені самому не подобається така робота.

Я люблю, коли все красиво, видовищно, яскраво, ефектно, тому що карате дозволяє це робити. Технічний арсенал в карате це дозволяє і цим треба користуватися. Насправді карате — крутий вид спорту. І я радий, що у нас є можливість показати себе тій аудиторії, яка дивиться Олімпійські ігри, але не знайома з карате.

— Якщо коротко описати ваш вид спорту, то якими словами це можна зробити, щоб людям захотілося подивитися змагання?

— У нас є швидкість, комбінації, пересування, величезний арсенал дій. Присутній бокс, боротьба, фехтування. Це динамічний вид спорту з великими вимогами по техніці використання. Бажаю всім дивитися і отримувати задоволення від карате, навіть якщо вам не зрозумілі правила.