Ігор Наконечний: «Це велика честь отримати нагороду такого рівня»

pankration_interview_nakonechnyjЗ нагоди присвоєння почесного звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України» голові Чернівецької обласної федерації панкратіону, старшому тренеру молодіжної збірної команди України Ігорю Юрійовичу Наконечному, ми скористалися можливістю привітати і поспілкувалися з ним:

— Як Ви дізналися про присвоєння нагороди «заслуженого працівника фізичної культури та спорту України»?

— Знаєте, для мене це була дуже несподівана ситуація, я був приємно вражений присвоєнням нагороди такого рівня. Повідомили мене зранку, 23 серпня, в моїх Чернівцях. Мені подзвонили з міської ради, привітали, видно, працівники моніторили цю ситуацію, побачили моє прізвище. Я спочатку подумав, що це жарт, але потім все сам подивився, перевірив, і, дійсно, 22 серпня президент підписав цю нагороду.

— Яка у Вас була реакція?

— Для мене це взагалі велика честь, адже отримати звання «Заслуженого працівника фізичної культури та спорту України», нагороду державного рівня, дуже складно. Взагалі у нас в Чернівцях мало людей, які отримали таку відзнаку. Тому впевнившись, що інформація достовірна, мені було дуже приємно отримати таке почесне звання.

— Що особисто для Вас означає ця нагорода?

— Це дуже потужна нагорода і наскільки я знаю, то вищої нагороди на сьогоднішній день в сфері фізкультури і спорту немає. Кілька років тому я отримав «Заслуженого тренера України», а це вже інший, вищий рівень.Для мене це честь, це ще більше наснаги і відповідальності в моїй роботі. Це своєрідний стимул і надалі розвиватися, вчитися, вдосконалюватися і бути професіоналом, тримати рівень. Стимул розвивати спорт, розвивати панкратіон в країні, зокрема в Чернівцях. Я маю відношення ще і до факультету фізичної культури в Чернівецькому національному університеті і до міської ради, тобто моє завдання робити все для того  щоб я дійсно відповідав цій нагороді. Я і далі докладатиму багато зусиль для того, щоб в регіоні розвивався спорт. Певний мотиватор для ще більшої праці. Зараз я поглинутий роботою у сфері фізкультури і спорту і буду робити все для подальшого розвитку.

— Чому і кому завдячуєте вашим успіхам, вашій нагороді?

— По-перше хочеться подякувати спортивній школі «Авангард», Федерації панкратіону України, усьому тренерському й адміністративному колективу, в тому числі Мандрику Олександру Петровичу, Тукмачовій Анастасії Володимирівні, бо ними теж була виконана величезна робота в процесі нашої багаторічної праці. Велика подяка всім спортсменам, які досягали успіхів у команді, що роками виграє; тренерам, адже без них не було б результату.

— Які плани та цілі у Вас в найближчому майбутньому?

— Зараз основне завдання – це підготовка до чемпіонатів світу з панкратіону і грепплінгу, які відбудуться в Білорусії і Грузії відповідно. Робитиму все для успішного виступу. Зараз основна робота ведеться з підготовки спортсменів, з адміністративних питань, по пошуку коштів, щоб більше людей мало змогу поїхати на змагання. Основна задача на чемпіонатах цього року – успішно виступити, виграти, як в індивідуальному так і в командному заліках. А далі вже йде підготовка до Всесвітніх ігор. Якщо говорити за місцевий рівень розвитку, то буду працювати над тим, щоб покращувати матеріальну базу для спортивного розвитку в Чернівцях, в цьому є дуже велика потреба, а також є певні питання, нюанси. Це робота не одного – двох місяців, а довготривала. Буду продовжувати розвиватися в сфері науки, тому що я – завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту Чернівецького національного університету. Зараз набрали нових дітей на навчання, студентів 1 курсу. Сподіваємось, що вони проявлять себе активно і будуть нові досягнення, нові зірки у в сфері фізкультури і спорту. Планів багато, сподіваюсь на їх реалізацію. Хотілося б побільше активних людей в команді. З такими легше працювати над задуманим.

Дмитро Коваленко