Ірина Галай — вродлива білявка, яка підкорила Еверест (фото)

У травні 2016 року, Ірина Галай стала першою українкою, яка піднялась на Еверест. Альпінізмом уродженка Мукачева захопилась після того, як програла футбольний спір своєму другові, пише Чемпіон.

Альпінізмом захопилася через футбольний спір, — пригадує Ірина. — Мій друг вболіває за Реал. У 2013 році побилися об заклад на бажання. Я поставила на перемогу Барселони,  Аліхан був впевнений у виграші королівського клубу. До цього я постійно підсміювалася над ним за те, що він, чеченець, жодного разу не був у горах. Він вирішив помститися: забажав, щоб я піднялася на Казбек. Трохи підготувалася і пішла. Зайшла першою з групи, почувала себе чудово. Виявилося, що у мене відсутня так звана гірська хвороба – голова не паморочиться навіть на великій висоті.  Хоча у декого проблеми починаються вже з висоти 4000 метрів. Швидко закохалася у гори. Коли повернулася, розповіла другові, що тепер збираюся піднятися на Кіліманджаро. Він був шокований. А у 2015 році у мене з’явилася нова мрія – стати першою українкою, яка підніметься на Еверест.

В українки дуже багато захоплень. Любить кататися на лижах, сноуборді та вейкборді, стрибати з парашутом. Друзі стверджують, що немає в світі справи, яку не зможе опанувати Іра. А ви би пішли в гори з Іриною?

Еверест (Джомолунгма) — найвища вершина земної кулі, висота якої становить 8848,43 метри над рівнем моря. З тібетської назва вершини перекладається як «Мати Всесвіту». По статистиці, з 2000 року показник успішного сходження на Джомолунгму складає: 49% — серед чоловіків, 52% — серед жінок.