Круті результати українських кікбоксерів на світовій арені!

Національна збірна з кікбоксингу WAKO завершила змагання першості світу 2019 року в Сараєво. У столиці Боснії та Герцеговини розіграли нагороди у трьох з семи розділів кікбоксингу за версією World Association of Kickboxing Organizations, повідомляє Національна федерація кікбоксингу України.

У першій частині Чемпіонату світу 2019 року фіксуємо представництво  усіх континентів та частин світу (58 країн). Українські кікбоксери за п’ять змагальних днів проявили надзвичайну зібраність й витривалість, що привело до підсумкового четвертого командного місця. В доробку нашої команди дев’ять нагород.

Чинний чемпіон Всесвітніх ігор Віталій Дубіна довів, що його перемога у Вроцлаві в 2017 році була невипадковою. У фіналі категорії до 71 кг найвидовищнішого розділу K1 українець був сильнішим за хорватського суперника (3:0). Загалом у цій вазі кількість учасників сягнула 25 чоловік. А Дубіні за чотири змагальних дні довелося провести п’ять двобоїв. На шляху до чемпіонства спортсмен з Херсона також здолав опонентів зі США (3:0), Ізраїлю (2:1), Греції (3:0), Туреччини (3:0).

Зазначимо, що в одній вазі можна заявити виключно по одному представнику від країни.

Олександр Українець з Павлограда заробив для України друге золото у К1 у вазі до 67 кг. У цій категорії булі зареєстровані 23 учасники. У фіналі наш кікбоксер здолав ізраїльського бійця (3:0). Загалом провів чотири двобої. На попередніх стадіях пройшов опонентів з Азербайджану (3:0), Швеції (2:1), Росії (3:0).

Маємо свого чемпіона і в надважкій вазі (+91 кг) К1. Роман Головатюк з Кам’янця-Подільського у фінальному протистоянні зумів дотиснути поляка (2:1) і піднятися на найвищу сходинку ЧС. У цій категорії виступали представники 14 країн. Українець провів три двобої. Окрім кікбоксера з Польщі, Роман гідно відпрацював проти француза (3:0) і білоруса (3:0).

Ще тричі наші спортсмени піднімалися на другу сходинку призового подіуму ЧС-2019.

Єдиною відзнакою у жіночій половині змагань для України запам’ятається Уляна Міщенко. В розділі лоу-кік (65 кг) вона дісталася фіналу, де поступилася хорватці. Віцечемпіоном світу у вазі до 91 кг в К1 став Роман Щербатюк. На заваді українцеві, як і Уляні, став представник Хорватії. А ось Сергієві Герасименку виграти категорію до 57 кг в K1 не дозволив молдавський супротивник.

Серед нашого потрійного бронзового успіху виокремимо єдину нагороду на татамі. В Сараєво прибули найсильніші майстри розділу лайт-контакт. Приємно, що ми не залишилися без нагород у цій дисципліні, завдяки зусиллям титулованого й досвідченого Павла Замятіна. Ще дві бронзи маємо в лоу-кік, які на рахунку Святослава Гасюка (71 кг) і Володимира Сметаніна (75 кг).

Вважаємо, що варто згадати тих спортсменів, які фінішували у топ-5 планетарного форуму, адже вони зупинилися за крок до п’єдесталу пошани. Наступного разу суддівство може бути на їхню користь, що у майбутньому суттєво поповнить скарбничку «синьо-жовтих». На татамі у лайт-контакті – це Артур Борисов (69 кг), Олександр Желепа (94 кг). У рингу в лоу-кік – це Костянтин Сабар (63,5 кг), Аліна Мартинюк (56 кг). А в К1 – Олексій Сердюк (51 кг), Максим Семенчук (60 кг), Владислав Фостенко (86 кг), Ганна Дубіна (48 кг), Антоніна Осецька (56 кг), Наталія Мартюхіна (60 кг).

Варто зауважити, що у Сараєво в рамках ЧС-2019 також відбувся турнір категорії Veterans. Якщо зараховувати результати цього турніру, то у загальному заліку Україна посіла шостий рядок серед 41 країни, представники яких вибороли нагороди світового чемпіонату. Але якщо брати до уваги лише виступ основного складу збірних-учасниць, то українці – четверті, як було написано на початку статті, поступившись лише Росії (1), Сербії (2) та Хорватії (3). Примітно, що всі країни, які увійшли до топ-3 мали більшу кількість учасників, аніж Україна (24 спортсмени): Росія – 55 чоловік, Сербія – 25, Хорватія – 36.

Прес-служба Спортивного комітету України