Легендарний майстер айкідо провів семінар в Києві

Наприкінці листопада в Києві відбувся міжнародний семінар одного з найвідоміших майстрів айкідо Крістіана Тіссьє (Christian Tissier, Шихан, 8 Дан Айкідо Айкікай,Франція). Участь у семінарі взяли близько 300 майстрів з 15 країн.

На одному татамі поряд з українцями відточували свою майстерність представники Нідерландів, Польщі, Чехії, Білорусії, Киргизької Республіки, Румунії, Бельгії, Німеччини, Молдови, Греції, Норвегії, Франції, Латвії, Єгипту, Литви та Великобританії.

Крістіан Тіссьє – легенда світу айкідо, він мало не єдиний європеєць, який досяг 8 Дану, адже, як правило, таких висот майстерності сягають лише родоначальники цього виду спорту – японці. Україну Крістіан відвідав вперше.

Відзначимо, що організовано семінар силами Асоціації Айкідо Айкікай України, на чолі з Ігорем Шмигіним (6 Дан) та Київської Федерації Айкідо Айкікай, очолюваної Юрієм Шмигіним (4 Дан). Але підвищення майстерності – це не єдина мета організації масштабного міжнародного заходу. Приїзд майстра світового рівня став чудовим приводом, аби зібрати під одним дахом представників різних організацій, які мають за мету розвиток айкідо в Україні.

Зокрема, напередодні семінару в Міністерстві молоді та спорту України відбулась зустріч з Генеральним Секретарем Міжнародної Федерації Айкідо (ІАФ) Вілко Врісманом, ініційована Асоціацією Айкідо Айкікай України. Під час зустрічі проговрювались можливі варіанти розвитку айкідо айкікай в межах нашої держави. Участь у зустрічі взяв Президент Спортивного комітету України Ілля Шевляк.

Того ж дня відбувся відкритий круглий стіл, в якому могли взяти участі всі охочі представники українських організацій айкідо. Під час круглого столу обговорювались питання взаємодії між організаціями та об’єднання зусиль з розвитку виду спорту.

«В Україні такий масштабний захід відбувся вперше. Вперше ми на влясні очі побачили майстра Крістіана Тісьє та вперше спробували зібрати розгалужене по всі Україні айкідо в межах однієї будівлі. Тут ми обєднали інструкторів різних напрямків Айкідо та надали інформацію для роздумів. Сподіваюсь, що в найближчому майбутньому ми зможемо об’єднати наші зусилля з однією метою – подальший розвиток Айкідо в Україні. Адже ми сильні, коли ми разом» — зазначив президент Асоціації Айкідо Айкікай України Ігор Шмигін.

Прес-служба Спортивного комітету України