Львівський альпініст готується до підкорення найнебезпечнішої вершини світу

Львів’янин Роман Городечний заявив про підготовку до підкорення однієї із найскладніших та найнебезпечніших вершин світу Чогорі, висота якої становить 8611 метрів. Роман Городечний почав займатися альпінізмом у 2014 році. З того часу він вже піднімався на Кіліманджаро (5895 м), Мера-пік (6660 м), Кала-Патхар (5643 м), найвищу гору Південної Америки – Аконкагуа (6962). А 2018 року саме він став першим львів’янином, який вибрався на найвищу гору світу – Еверест.

«Зараз триває повноцінний тренувальний процес. У експедиційній команді — я, Дмитро Семеренко та один із найвідоміших альпіністів світу Нірмал Пурджа. Нірмал 2019 року піднявся на всі чотирнадцять восьмитисячників за рекордний час — 6 місяців 6 днів. Станом на сьогодні це альпініст №1 у світі. Сам він мешкає в Лондоні, колись був охоронцем королеви Єлизавети II, дуже цікава особистість. Наразі Дмитро з Нірмалом в Аргентинських Андах для акліматизації, а я нещодавно вернувся з Кіліманджаро, у мене свій процес. Згодом безпесередньо будемо тренуватися разом», – каже Городечний.

Альпініст додав, що з останнього сходження на Еверест змінилися тренування, адже Чогорі – це набагато складніша гора. Є навіть неофіційна статистика, що на кожні чотири успішні сходження припадає одна смерть.

28 березня у Львові відбудеться представлення експедиційної команди. Спікером на зустрічі буде Нірмал Пурджа, який розповість про своє підкорення усіх 14 світових восьмитисячників за такий короткий термін, про підготовку та юридичні перешкоди.