Медальний доробок українців на чемпіонаті Європи з пауерліфтингу

В місті Каунас (Литва) завершився чемпіонат Європи з класичного пауерліфтингу. У підсумку збірна України здобула 7 медалей, з яких 5 золотих та 2 срібні. Крім того чоловіча збірна України серед юніорів посіла третє місце загальнокомандного заліку, а у відкритій віковій групі наші спортсмени стали п’ятими.

Цьогорічними чемпіонами Європи з класичного пауерліфтингу стали: Лєонєнко Крістіна (до 43 кг), Гангур Олександр (до 105 кг), Вовк Дмитро (до 120 кг), Новописьменний Анатолій (до 93 кг та в абсолютній категорії)

Лєонєнко Крістіна (до 43 кг, місто Попасна, вікова категорія дівчата) здобула малі срібні медалі у присіданні та тязі з результатами 92,5 і 112,5 кг відповідно, та встановила світовий рекорд у жимі серед спортсменок даної вікової групи- 65,5 кг! Переможна сума чемпіонки склала 270,5 кг.

Гангур Олександр (до 105 кг, місто Хуст, вікова категорія юніор) дебютант міжнародних змагань у присіданні та тязі здобув малі золоті нагороди підкоривши штангу вагою 302,5 та 330 кг відповідно. А сума Олександра склала 810 кг.

Вовк Дмитро (до 120 кг, місто Київ, юніор) зібрав у сумі триборства 881 кг, чітко відпрацювавши на всі 9 спроб. 325 кг у присіданні — новий рекорд України для даної вікової групи та перше місце у цій вправі, 241 кг- новий світовий рекорд у жимі серед юніорів, відповідно ще одна мала золота нагорода, та 315 кг у тязі.

Новописьменний Анатолій(до 93 кг, місто Полтава) без шансів для суперників тріумфував у своїй ваговій категорії. Спортсмен вдало використав 8 спроб та знову переписав не один світовий рекорд! 331 кг Анатолій зафіксував у присіданні, мала золота медаль та рекорд світу, який він поновив вже у другій спробі до 325 кг. Жим атлет закінчив з результатом 195 кг. А у тязі підкорив 327,5 кг, і це ще одна мала золота медаль, новий світовий рекорд у сумі триборства- 853,5 кг та титул чемпіона Європи! Крім того, за підсумком ЧЄ, Анатолій став абсолютним переможцем турніру!

Срібні нагороди ЧЄ у Литві здобули: Бражник Дарія (до 43 кг) та Дмитро Павленко (до 120 кг).

Бражник Дарія здобула малу золоту нагороду у присіданні та срібло в жимі з результатами 90 та 52,5 кг відповідно. У тязі спортсменка виборола ще одне золото, підкоривши штангу вагою 107,5 кг, але 2,5 кг їй таки не вистачило, щоб здобути чемпіонський титул у сумі триборства.

Дмитро Павленко став срібним призером континентальної першості у ваговій категорії до 120 кг з результатом 877,5 кг у сумі триборства. 332,5 кг у присіданні принесли спортсменові малу бронзову медаль, а 342,5 у тязі забезпечили малу срібну нагороду у цій вправі.