МОК закликає федерації перенести або скасувати свої спортивні заходи, які плануються в Росії чи Білорусі

Виконавчий комітет Міжнародного Олімпійського Комітету (МОК) підтвердив сьогодні рішуче засудження від МОК порушення Олімпійського перемир’я урядом Росії та Білорусі через його підтримку в цьому.

Відповідна резолюція ООН була прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 2 грудня 2021 року консенсусом усіх 193 держав-членів ООН. Олімпійське перемир’я розпочалося за сім днів до початку Олімпійських ігор, 4 лютого 2022 року, і закінчується через сім днів після закриття Паралімпійських ігор.

Сьогодні Виконавчий комітет МОК закликає всі міжнародні спортивні федерації перенести або скасувати свої спортивні заходи, які зараз плануються в Росії чи Білорусі. Вони повинні враховувати порушення Олімпійського перемир’я урядами Росії та Білорусі та надавати безпеці, зокрема, безпеці спортсменів абсолютний пріоритет. Сам МОК не планує заходів у Росії чи Білорусі.

Крім того, Виконком МОК закликає не вивішувати національний прапор Росії чи Білорусі та не виконувати гімн Росії чи Білорусі на міжнародних спортивних змаганнях, які ще не є частиною відповідних санкцій Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) щодо Росії. У той же час, Виконавчий комітет МОК висловлює свою повну підтримку Міжнародному паралімпійському комітету (МПК) у майбутніх зимових Паралімпійських іграх у Пекіні 2022 року.

Виконавчий комітет МОК висловлює глибоку стурбованість безпекою членів Олімпійського співтовариства в Україні та повністю солідарний з ним. Зокрема зазначається, що спеціальна оперативна група МОК підтримує контакти з Олімпійською спільнотою в країні для координації гуманітарної допомоги, де це можливо.

Виконавчий комітет МОК звернувся до робочої групи з проханням продовжувати уважно стежити за ситуацією та інформувати Виконавчий комітет МОК, зокрема, також щодо потенційних поправок до сьогоднішньої резолюції.