На донеччині відбувся чемпіонат України з пауерліфтингу

З 23 липня по 2 серпня смт.Мангуш Донецької області був епіцентром подій національного пауерліфтингу! Адже відбулись там відразу три чемпіонати України: з пауерліфтингу, жиму лежачи та класичного жиму лежачи. Змагання проходили серед спортсменів відкритої вікової групи та серед ветеранів.

Першим стартував чемпіонат України з пауерліфтингу та тривав з 23-27 липня.

Серед жінок точилась досить цікава боротьба майже в усіх вагових категоріях. До 47 кг чемпіонкою стала Демян Зіна з Чернівців, вихованка Ігора та Наталії Ясенецьких, у сумі триборства зафіксувавши 330 кг. Срібною призеркою стала Жидкова Тетяна з Краматорська, відставши від лідера всього на 2,5 кг та виконала норматив майстра спорту України. Тренери: бр- О.М. Бичков, А.Ю. Бичкова. На третю сходинку піднялась Железняк Тетяна (Краматорськ) з результатом 305 кг. Тренери: бр- Є.С. Бєлий, В.В. Матвєєва.

Серед жінок вагової категорії до 52 кг вже вкотре між собою змагались чинна чемпіонка Європи з Івано-Франківська, багаторазова призерка чемпіонатів світу, Заслужений майстер спорту Дерев‘янко Анастасія та призерка чемпіонату світу, неодноразова чемпіонка світової першості серед юніорок, майстер спорту міжнародного класу з Кам’янця-Подільського Шлопко Тетяна. І перемогу цього разу здобула Тетяна, відірвавшись у присіданні на 10 кг від суперниці (190кг) та встановивши рекорд України у жимі- 128 кг, поступилась лише у тязі, але гандикапу вистачило, щоб у сумі триборства завоювати впевнену золоту медаль з результатом 483 кг. Тренер: В.Б. Воронецький. Анастасія посіла другу сходинку з сумою триборства 465 кг. Тренер С.В. Федоренко. Третє місце у цій категорії зайняла Яворська Валерія з Чернівців, виконавши норматив майстра спорту. Тренери: бр- Н.С Ясенецька, І.О. Ясенецький.

У категорії до 57 кг перемогу в останній спробі тяги виборола Лариса Осичка з Волочиська. Вихованка В.В. Івасечко(п) та В.Б. Воронецького у сумі зафіксувала 437,5 кг. Лише на 2,5 кг меншим виявився результат срібної призерки Декерменджи Ганни з Бердянська. Тренер Д.К. Бордюг. Обидві спортсменки перевищили норматив майстра спорту України міжнародного класу. А третє місце посіла Гречко Наталія з Краматорська. Підопічна бригади тренерів О.М. Бичкова, А.Ю. Бичкової вперше виконала норматив майстра спорту.

У ваговій категорії до 63 кг безумовним лідером являлась Заслужений майстер спорту Лариса Соловйова, спортсменка, чий список досягнень навряд чи хтось зможе перевершити, адже киянка 4 рази вигравала всесвітні ігри, 9 разів чемпіонати світу, а в таблицях рекордів у цій категорії в усіх вправах вписане лише її ім‘я! І чемпіонат України не став виключенням- золота медаль у сумі триборства (597,5 кг) та впевнена перемога у кожній змагальній вправі. Тренер В.С. Налейкін. За другу сходинку велась цікава боротьба між Наталією Гаргуновською з Харкова та Марією Шендерчук з смт.Бородянка. В результаті якої Наталія вийшла переможницею з сумою 512,5 кг, а Марія зібрала всього на 7,5 кг менше. Тренери срібної призерки: В.М. Урбан(п), бр- Л.М. Плотницький, О.В. Чернишов, та бронзової- В.В. Беттяр.

Вагова категорія до 72 кг вже судячи з номінації обіцяла бути цікавою, адже заявлені були Заслужений майстер спорту з Кам‘янця-Подільського, дворазова срібна призерка Всесвітніх Ігор, генеральний секретар ФПУ Тетяна Мельник і майстер спорту міжнародного класу з Дружківки, чемпіонка Європи Марченко Антоніна. Але Тетяна у жодній вправі триборства не лишала шансів суперниці: 245 кг у присіданні, 180,5 кг- рекорд України в жимі та 202,5 кг у тязі. Тренер В.В. Мельник. Результат Антоніни- 585 кг. Тренер С.В. Федоренко. Третє місце посіла Ковальова Марина з Рубіжного. Тренери: бр- В.М. Урбан, А.М. Урбан.

У категорії до 84 кг перемогу здобула чемпіонка світу серед дівчат Русаненко Дар‘я з Дружківки, яка у дуже молодому віці вже показує досить високі результати: 240 кг у присіданні, 140 у жимі та 187,5 кг у тязі. Тренер С.В. Федоренко.

Чемпіонкою у ваговій категорії понад 84 кг стала Загоруйко Валентина з Краматорська. Спортсменка у сумі триборства показала результат 580 кг. Тренер Т.Г. Мельник.

У командному заліку серед жінок лідером стала команда Донецької області, на другому місці Хмельницька і на третьому Чернівецька. А в абсолютній першості спортсменки розташувались у такому порядку: 1- Лариса Соловйова, 2- Мельник Тетяна, 3- Шлопко Тетяна.

Серед чоловіків у категорії до 59 кг золото здобув представник міста Тернопіль Шаблій Михайло. Результат переможця 575 кг. Тренери: І.В. Лисий(п), бр- А.В.Лиса, А.П. Злочовський. На другому місці Кініщук Ростислав з Чернівців, який оновив рекорд України в жимі серед юніорів- 155 кг. Тренери: бр- Н.С. Ясенецька, І.О. Ясенецький. На третьому місці Баб‘юк Ростислав, представник Коломиї, з сумою триборства на 10 кг меншою ніж у срібного призера- 520 кг. Тренери: бр- В.Д. Оробець, І.П. Оробець.

До 66 кг переможцем став Олійник Василь з Коломиї. 630 кг в активі чемпіона. Тренери: В.П. Грицко, М.М. Чабан