Наскільки складно було IWGA перенести Всесвітні ігри

Через пандемію коронавірусу, Всесвітні ігри 2021 організатори змушені були перенести на 2022 рік. Головна причини перенесення — у 2021 році відбудуться Олмпійські ігри в Токіо, які, у свою чергу, мали відбутися влітку 2020 року.

Президент IWGA розповів про перененсення Ігор, складнощі, які виникли через пандемію та наголосив, що Всесвітні Ігри-2022 відбудуться на найвищому рівні.

Хосе Перурена: «Перш за все, для IWGA, як і для багатьох інших організаторів, це був абсолютно новий досвід. Такого ніколи не було в історії Всесвітніх ігор, які беруть свій початок в 1981 році. Нам довелося знайти нового господаря після короткого повідомлення про вихід перед Іграми в 1997 році, але ми ніколи не думали про нову дату.
На перший погляд, легко сказати, що якщо Олімпійські ігри відбудуться через рік, то ми вчинимо так само і з Всесвітніми іграми. Але це може бути застосовано тільки на перший погляд, тому що ми також повинні були домовитися про нову дату з нашими федераціями. Вони вже створили свої календарі подій на 2022 рік. І ми не хотіли відхилятися від нашого принципу, згідно з яким тільки найкращі спортсмени в спорті або дисципліни можуть брати участь у Всесвітніх іграх. Тому я хотів би подякувати федерації за співпрацю в перенесенні дати одинадцятих Всесвітніх ігор в Бірмінгемі, штат Алабама».

Що слід враховувати, якщо дата відкладається на один рік?

Хосе Перурена: «Організація Всесвітніх ігор — складний проект. Якщо ви зміните важливий елемент, наприклад, дату, яка була встановлена на п’ять років раніше, вам доведеться переглянути кожен елемент проекту, щоб переконатися, що він працює однаково. Відстрочка означає, що вам доведеться адаптувати оперативні потреби, наприклад, поновлення договорів на послуги, місця і проживання. Я хотів би навести вам приклад. Якщо ви забронювали готелі на літо 2021 року, це не означає, що ви можете розраховувати на отримання такої ж кількості ночей в цьому готелі і в 2022 році. Ми повинні були домовитися з провайдерами послуг, такими як Swiss Timing, і ISB, відповідальним за виробництво ТБ, що вони можуть взяти на себе зобов’язання і для нової дати. Природно, що довгострокові партнерські відносини з нашими партнерами по сервісному обслуговуванню надзвичайно допомогли досягти мети в дуже короткі терміни».

Чи були які-небудь угоди з МОК?

Хосе Перурена: «IWGA постійно підтримувала контакти з високопоставленими посадовими особами МОК протягом цього процесу. Вони запевнили нас в своїй підтримці, щоб зробити перенесення максимально ефективним. Це не стало несподіванкою. Ми знаємо, що можемо розраховувати на підтримку МОК весь час, не тільки в таких складних ситуаціях».

Як відстрочка впливає на процес кваліфікації?

Хосе Перурена: «Це дуже сильно впливає на процес кваліфікації багатьох федерацій. Тим більше, що більшості довелося скасувати свої кваліфікації в цьому році. Згодом ми скорегували наш крайній термін для процесу кваліфікації, і ми будемо підтримувати тісний контакт з федераціями для обговорення найкращих рішень».

Чи створює відстрочка додаткові витрати?

Хосе Перурена: «Це, без сумніву. Я можу тільки підкреслити, що структура, в рамках якої ми організуємо ці Ігри в цілому, дозволяє підтримувати додаткові витрати на низькому рівні. Я хотів би також навести приклад для цього. Один з наших принципів полягає в тому, що ми використаємо існуючу інфраструктуру міста і не вимагаємо нових будівель. Спортсмени будуть розміщені в студентських квартирах Університету Бірмінгема. BOC орендує їх не в 2021 році, а в 2022 році. Точна сума додаткових витрат може бути оголошена тільки після того, як у нас буде можливість зібрати всі факти і цифри для необхідних нових домовленостей».

Що означає відстрочка для ваших цілей і очікувань щодо Всесвітніх ігор у 2022 році?

«Я очікую, що в 2022 році в Бірмінгемі відбудеться спортивне змагання світового рівня для спортсменів і команд, а також для глядачів. Я сподіваюся побачити всіх там!», — зазначив Перурена.

Прес-служба Спортивного комітету України