Вадим Гутцайт очолив Міністерство молоді та спорту України

Верховна Рада підтримала призначення Вадима Гутцайта міністром молоді та спорту України.

Його призначення відбулося в середу ввечері під час голосування за новий Кабінет Міністрів України.

Гутцайт народився 6 жовтня 1971 року. Фехтувальник на шаблях, учасник Олімпійських ігор 1992, 1996 і 2000 років, олімпійський чемпіон 1992 року в командному заліку. Згодом тренер, заслужений тренер України (2003 рік), член виконкому НОК.

У 2017 році очолив Федерацію фехтування України, а у 2018 році — департамент молоді та спорту Київської міської державної адміністрації.

48-річний Вадим Гутцайт — олімпійський чемпіон з фехтування на шаблях, президент федерації фехтування України. Отримав золото в командному заліку в Барселоні в 1992 році. Тренував українську збірну з фехтування. У 2008 році українська команда шаблісток під його керівництвом завоювала золото на Олімпіаді в Пекіні.

Кандидат в народні депутати від Слуги народу — № 81 в списку. Але на вибори до Верховної Ради в 2019 році йти відмовився, пояснивши це тим, що вважає за краще працювати з виконавчою, а не законодавчою владою. Тоді він заявив, що, якщо президенту знадобиться фахівець, який може вивести спорт України на міжнародний рівень, то він готовий прийняти виклик.