Нещодавно з досить складної експедиції з Південної Америки повернулись луцькі туристи-альпіністи. Команда під керівництвом Олександра Оришка – майстра спорту України зі спортивного туризму, інструктора Волинського обласного Центру туризму, спорту та екскурсій та ще трьох спортсменів — Андрія Єрка (директор Луцького міського Центру туризму і краєзнавства), Дениса Пєскова – обоє в минулому вихованці обласного Центру туризму та Юрія Гаврилюка встановили український прапор на найвищій вершині Південної Америки та найвищому вулкані світу.
В експедицію хлопці вирушили 27 січня 2016 року. І вже 1 лютого, попередньо отримавши необхідні дозволи у місцевому Національному парку на сходження та пройшовши інструктажі, вийшли на маршрут. Спочатку, згідно плану експедиції, волинські туристи повинні були піднятись на найвищу гору Південної Америки — Аконкагуа (6962 м). Штурмували вершину поступово. На висоті 3200 м прийшли у перший проміжковий табір. Звідки на наступний день зробили акліматизаційний вихід до висоти 4200 м. Ще через день піднялись до базового табору – Плаз-де-Мулаз, який знаходиться на висоті 4300 м. Потім здійснили ще кілька виходів, день відпочинку. У таборі зустрілися з кількома невеликими групами. Зустріли і вихідця з України, який тепер живе в Америці. На наступний день 10 лютого о 3 год. ранку розпочали основне сходження на вершину. Погода була досить холодна: близько — 15°Ϲ з морозним вітром, де пориви сягали до 60 м/с. Підйом відбувався поступово. І вже о 14 год. на вершині замайорів прапор України. Волиняни підкорили найвищу вершину Південної Америки. Видимість була хорошою, відкривалась панорама на ближні гори та хребти, тому була чудова можливість зробити фото на згадку.
Для Олександра Оришка Аконкагуа стала вже четвертою вершиною, яку він підкорив із українським прапором в руках. Раніше він разом із однодумцями вже підіймав стяг над трьома іншими частинами світу, а саме над Деналі у Північній Америці, Ельбрусом у Європі та Кіліманджаро в Африці.
Далі за маршрутом експедиції альпіністи переїхали з Аргентини в Чілі, де здійснили ще одне сходження на найвищий діючий вулкан світу — Охос-дель-Саладо (6872 м), який знаходиться в пустелі Атакама. Це найбільша посушлива місцевість без прісної води. Найближче поселення до вулкану знаходиться за 300 км. Оскільки акліматизацію мандрівники вже пройшли, а по дорозі відпочили на березі Тихого океану, тому друга вершина підкорилась значно легше.
Луцькі спортсмени вдало завершили свою експедицію, яка відбувалась в рамках національної експедиції «Прапор України на найвищих вершинах континентів світу», і вже 3 березня всі щасливо повернулись додому.
– Моя мрія — піднятись на найвищі вершини 7 континентів світу – говорить Олександр Оришко. – Саме там, на вершині відчуваєш певне щастя, настає якась ейфорія від того, що ти здійснив. З дитинства займався туризмом, спортивним орієнтуванням. Ці заняття багато дали мені, навчили виживати, переносити труднощі, долати перешкоди. Після закінчення університету розпочав трудову діяльність як тренер та інструктор в уже рідній установі — обласному Центрі туризму. Саме походи в гори дають можливість побути самим із собою, вміти приймати рішення в екстремальних умовах, а ще загартовують, розвивають моральні і духовні якості людини.
Федерація спортивного туризму