Побувати на вершині світу. Українська експедиція повернулася з Південної Америки

sport_tourism_1Нещодавно з досить складної експедиції з Південної Америки повернулись луцькі туристи-альпіністи. Команда під керівництвом Олександра Оришка – майстра спорту України зі спортивного туризму, інструктора Волинського обласного Центру туризму, спорту та екскурсій та ще трьох спортсменів — Андрія Єрка (директор Луцького міського Центру туризму і краєзнавства), Дениса Пєскова – обоє в минулому вихованці обласного Центру туризму та Юрія Гаврилюка встановили український прапор на найвищій вершині Південної Америки та найвищому вулкані світу.

В експедицію хлопці вирушили 27 січня 2016 року. І вже 1 лютого, попередньо отримавши необхідні дозволи у місцевому Національному парку на сходження та пройшовши інструктажі, вийшли на маршрут. Спочатку, згідно плану експедиції, волинські туристи повинні були піднятись на найвищу гору Південної Америки — Аконкагуа (6962 м). Штурмували вершину поступово. На висоті 3200 м прийшли у перший проміжковий табір. Звідки на наступний день зробили акліматизаційний вихід до висоти 4200 м. Ще через день піднялись до базового табору – Плаз-де-Мулаз, який знаходиться на висоті 4300 м. Потім здійснили ще кілька виходів, день відпочинку. У таборі зустрілися з кількома невеликими групами. Зустріли і вихідця з України, який тепер живе в Америці. На наступний день 10 лютого о 3 год. ранку розпочали основне сходження на вершину. Погода була досить холодна: близько — 15°Ϲ з морозним вітром, де пориви сягали до 60 м/с. Підйом відбувався поступово. І вже о 14 год. на вершині замайорів прапор України. Волиняни підкорили найвищу вершину Південної Америки. Видимість була хорошою, відкривалась панорама на ближні гори та хребти, тому була чудова можливість зробити фото на згадку.

sport_tourism_2Для Олександра Оришка Аконкагуа стала вже четвертою вершиною, яку він підкорив із українським прапором в руках. Раніше він разом із однодумцями вже підіймав стяг над трьома іншими частинами світу, а саме над Деналі у Північній Америці, Ельбрусом у Європі та Кіліманджаро в Африці.

Далі за маршрутом експедиції альпіністи переїхали з Аргентини в Чілі, де здійснили ще одне сходження на найвищий діючий вулкан світу — Охос-дель-Саладо (6872 м), який знаходиться в пустелі Атакама. Це найбільша посушлива місцевість без прісної води. Найближче поселення до вулкану знаходиться за 300 км. Оскільки акліматизацію мандрівники вже пройшли, а по дорозі відпочили на березі Тихого океану, тому друга вершина підкорилась значно легше.

Луцькі спортсмени вдало завершили свою експедицію, яка відбувалась в рамках національної експедиції «Прапор України на найвищих вершинах континентів світу», і вже 3 березня всі щасливо повернулись додому.

– Моя мрія — піднятись на найвищі вершини 7 континентів світу – говорить Олександр Оришко. – Саме там, на вершині відчуваєш певне щастя, настає якась ейфорія від того, що ти здійснив. З дитинства займався туризмом, спортивним орієнтуванням. Ці заняття багато дали мені, навчили виживати, переносити труднощі, долати перешкоди. Після закінчення університету розпочав трудову діяльність як тренер та інструктор в уже рідній установі — обласному Центрі туризму. Саме походи в гори дають можливість побути самим із собою, вміти приймати рішення в екстремальних умовах, а ще загартовують, розвивають моральні і духовні якості людини.

Федерація спортивного туризму