Рекордний ЧУ з комбінованої піраміди, або Чому не все вдалося фаворитам

billiard3За декілька тижнів до початку Чемпіонату світу з Комбінованої піраміди в Казахстані в Україні визначилися переможці національної першості в цій дисципліні. Саме чемпіонам 2016 року довірять захищати честь країни на планетарному форумі з більярду.

Варто зазначити, що для новоспечених тріумфаторів турнір видався нелегким. Так, Марія Турчина з Харкова зізналася, що не дуже задоволена своєю грою.

«Забагато помилок, зокрема у фіналі. Через це не все вийшло так, як мені хотілося. Але в «контрі» зібралася і зробила все, що могла. Насправді все могло скластися інакше. Моя суперниця теж показувала непогану гру. Свою роль зіграла дещиця удачі. В принципі, коли «контра» в більярді — це завжди момент фортуни», — пояснила новоспечена чемпіонка ЧУ.

Варто зазначити, що головною фавориткою змагань була представниця Кременчука Анастасія Ковальчук. Але їй довелося задовольнитися бронзою.

«Не знаю, чому не вдалося виграти у півфіналі. Я насправді дуже довго готувалася. По декілька разів на день тренувалася. Але вдома все по-іншому: на своїх столах все забиваєш, а приїжджаєш на турнір — щось не те і не так», — розповіла бронзова призерка ЧС-2015 в Динамічній піраміді.

Не все просто складалося і в основного претендента на звитягу серед чоловіків Артура Півченка з Запоріжжя. Титулований спортсмен на зубах вирвав перемогу у Влада Косогова (Кривий Ріг) в контровій партії «золотого» матчу.

Piv_and_Turch«Фінал був дуже напружений, йшли ми партія в партію. Виграв я, швидше за все, завдяки більшому досвіду. Десь в «контрі» не дозволив собі прийняти непотрібні рішення, які зробив Влад. І я скористався цим на 100%, що дало мені шанс виграти. Частково здивований, що з такою поганою грою виграв турнір», — зізнався чемпіон.

Насправді досить справедливе зауваження, адже на цьогорічному турнірі зібрався весь бомонд українського більярду. У Федерації спортивного більярду України відзначають, що це рекордний чемпіонат України, на якому брали участь 132 спортсмени – 105 чоловіків та 27 жінок.

Президент ФСБУ Ігор Віталійович Масол зауважив, що такої кількості учасників на чемпіонаті України не було навіть до подій, які відбулися в нашій країні. Це говорить про те, зазначив він, що є значне зацікавлення з боку молоді. А тому можна робити логічний висновок, що більярдний спорт розвивається.

«Головна перевага більярду – це інтелект. Тут треба розраховувати наперед удар, комбінацію. Під час гри в дітей дозріває важливий психологічний фактор. Емоції в цьому виді спорту сидять усередині. Саме психологія відіграє велику роль для переможця», — впевнений керівник Федерації.

Варто зазначити, що крім психічної витримки, гравець має справлятися зі значним фізичним навантаженням, адже за гру він «проходить» 6 км. А додайте сюди тривалість матчів або турніру загалом. Тому фізичні кондиції повинні бути на хорошому рівні, щоб витримати все до кінця.

Що ж до фарту, то Ігор Віталійович категорично заявляє, що в більярді він присутній найменше.

«Я вважаю, що удача – це фактор, який завжди сприяє успіху», — говорить президент Федерації спортивного більярду України.

billiard2Що ж подивимося, чи зуміють наші чемпіони зробити правильні висновки та належним чином підготуватися до Чемпіонату світу в Алмати, який проходитиме з 28 березня по 2 квітня. Зауважимо, що подібний турнір серед жінок проходитиме вперше в історії. В «піраміді» ми знаходимося серед світових лідерів, тому хочеться, аби українські чемпіони гідно виступили в Казахстані. Обидва переможці налаштовані на перемогу, бо за іншим розкладом не бачать сенсу взагалі їхати. Бажаємо їм, реалізувати свій талант!

Додамо, що у жінок срібло виборола Тетяна Тучак (Вінниця), а другу бронзову нагороду взяла Вікторія Іванова (Київ). У чоловіків Олександр Бедевка (Маріуполь) і Владислав Волик (Нікополь) розділили третє місце.

Олександр Кузнєцова, спеціально для scu.org.ua