Результати чемпіонату України з пауерліфтингу (чоловіки)

З 22 по 28 квітня у Маріуполі відбувся чемпіонат України з пауерліфтингу серед всіх вікових груп.

РЕЗУЛЬТАТИ ЧЕМПІОНАТУ УКРАЇНИ З ПАУЕРЛІФТИНГУ (ЖІНКИ)

Чоловіки

Серед чоловіків у категорії до 59 кг золото здобув представник Дружківки Агаджанян Олександр. Результат переможця 522,5 кг.
До 66 кг переможцем став Олійник Василь з Коломиї. 640 кг в активі чемпіона. Срібним призером Тітенков Володимир з Краматорська — 600 кг. На третьому місці Голобов Ілля з Дружківки — 492,5 кг.
У категорії до 74 кг чемпіоном став Степанов Андрій з Глухова з результатом 700 кг. На другій сходинці розташувався Баленков Андрій з Житомира з сумою 678 кг та рекордом України у жимі — 233 кг. Третя сходинка за спортсменом з Дружківки Зайцевим Сергієм.
Зірковий склад був у чоловіків вагової категорії до 83 кг, адже тут змагались відразу два чемпіони світу, Заслужені майстри спорту України Андрій Наньєв з Києва та Микола Бараннік з Рубіжного! А у спину їм дихали чемпіон світу серед юніорів Владислав Чорний, представник Мангушу, та призер чемпіонату Європи з Вінниці Коломієць Віталій. Дуже цікавою та драматичною виявилась боротьба у кожній вправі! У присіданні вирвався вперед Бараннік — 357,5 кг. Чорний зафіксував 355 кг, Наньєв 350. А Коломієць не впоравшись з цією ж вагою, на жаль, вибув з боротьби. Безперечним лідером у жимі був Микола Бараннік — 262,5 кг. Чорний та Наньєв підкорили по 240 кг відповідно. А Коломієць вже будучи поза межами боротьби за титул чемпіона України продовжив боротьбу за малі нагороди та витиснув 245 кг. 287,5 кг у тязі вистачило Баранніку, щоб лишити позаду суперників, і в активі чемпіона 907,5 кг.  А на другу сходинку піднявся Владислав Чорний, який підкорив у тязі 297,5 кг та відстав від чинного чемпіона світу лише на 15 кг у сумі. Андрій Наньєв завершив виступ на третьому місці — 880 кг. А лідером у тязі цієї категорії був Віталій Коломієць — 320 кг! І хто зна, як би розташувались призери чемпіонату України, якби не технічна помилка вінничанина під час присідань…
У категорії до 93 кг очікувалась цікава та напружена боротьба між Заслуженим майстром спорту Володимиром Рисєвим з Краматорська та майстром спорту міжнародного класу Мусієнко Костянтином з Дружківки, яким на двох належать майже всі світові рекорди цієї категорії. 1025,5 кг у сумі триборства та 398,5 кг у присіданні — це рекорди Володимира, а 320,5 кг у жимі — рекорд Костянтина. І боротьба виявилась більш ніж запеклою! У присіданні в активі Костянтина 390 кг, а у Володимира 360 кг. У жимі Рисєв фіксує 280 кг, а Мусієнко фантастичні 340,5(!) кг, рекорд України, що на 20 кг більший його ж світового рекорду. І після такого відриву у присіданні та жимі Костянтин знову, вже другий рік поспіль, не впустив свого шансу на перемогу, чітко зафіксувавши у тязі 305 кг, та встановивши новий рекорд України у сумі триборства, що тепер дорівнює 1035,5 кг та перевищує світовий рекорд!  Результат Володимира 965 кг. Бронзовим призером став Дубовой Володимир з Кремінної.
У ваговій категорії до 105 кг чемпіоном України став чемпіон світу серед юніорів Данило Ковальов з Краматорська. Результат переможця 975 кг.  На другу сходинку п‘єдесталу піднявся Микита Сергій, також з Краматорська.
У категорії до 120 кілограмів традиційно виступав п‘ятиразовий чемпіон світу, рекордсмен світу, Олексій Бичков з Краматорська. А конкуренцію йому склали, чемпіон світу Олександр Рубець з Маріуполя, який до речі виступав з власною вагою 105,4 кг та призер чемпіонату Європи Віктор Лесковець з Києва. У присіданні на лідируючій позиції перебував Рубець, встановивши рекорд України — 435 кг! 415 в активі Лесковця та 395 у Бичкова. У жимі вперед вирвався Віктор з рекордом України 346 кг! Бичков 332,5 кг, та 295 кг в Рубця. Але тяга, як завжди у цій категорії, все розставила на свої місця. Віктор фіксує 315 кг у тязі та лишається на третій сходинці. 355 кг та срібну медаль завойовує Олександр Рубець. А Олексій впевнено та легко фіксує 375 кг та стає чемпіоном України у сумі триборства — 1102,5 кг.
У найважчій ваговій категорії, понад 120 кг, у боротьбі за золото національного чемпіонату знову зійшлись чемпіони світу серед юніорів Андрій Шевченко з Краматорська та представник Коломиї Віктор Голіней. 445 у присіданні в активі Віктора проти 435 у Андрія. У жимі ж лідер змінився і 340 проти 330 кг відповідно. Отже, рівні суми суперників після двох вправ. Але в в тязі не було рівних Віктору Голінею і 355 кг результат чемпіона України у надважкій ваговій категорії та сума триборства 1127,5 кг! Результат Андрія Шевченка 1110 кг. Третє місце у надважкій ваговій категорії посів Семко Богдан з Харкова- 900 кг.
У командному заліку перше місце завоювала збірна Донецької області, друге Івано-Франківської, а третє Луганської.

В абсолютному заліку атлети розташувались у такому порядку: 1- Мусієнко Костянтин, 2- Рубець Олександр, 3- Лесковець Віктор.