Результати чемпіонату України з пауерліфтингу (жінки)

З 22 по 28 квітня у Маріуполі відбувся чемпіонат України з пауерліфтингу серед всіх вікових груп.
Жінки
Серед жінок вагової категорії до 47 кг чемпіонкою стала Мотрунчик Оксана з Луцька, яка у сумі триборства зафіксувала 392,5 кг. Срібною призеркою стала Капковська Інна з Житомира, з результатом 322,5 кг. На третю сходинку піднялась Железняк Тетяна (Краматорськ) з результатом 300 кг.  Нажаль з нульовою оцінкою у жимі закінчила свій виступ Полянська Марія, але спортсменка здобула дві малі срібні медалі у присіданні та тязі.
Серед жінок вагової категорії до 52 кг вже вкотре між собою змагались чинна чемпіонка Європи з Івано-Франківська, багаторазова призерка чемпіонатів світу, Заслужений майстер спорту Дерев‘янко Анастасія та призерка чемпіонату світу, неодноразова чемпіонка світової першості серед юніорок, чемпіонка України минулого року, майстер спорту міжнародного класу з Кам’янця-Подільського Шлопко Тетяна. І перемогу цього разу здобула Анастасія. Підкоривши у присіданні рекорд України 195,5 кг, Дерев’янко відірвалась від суперниці на 18 кг. У жимі- 120 кг в активі Тетяни та 115 у Анастасії. Але тяга являється коронною вправою новоспеченої рекордсменки у присіданні, і Дерев‘янко впевнено та легко фіксує 185 кг та стає чемпіонкою з сумою триборства 495,5 кг.  Тетяна посіла друге місце з сумою триборства 447,5 кг. Третє місце у цій категорії зайняла Яворська Валерія з Чернівців- 377,5 кг.
У категорії до 57 кг перемогу святкувала Гаргуновська Наталія з Харкова. Спортсменка у сумі триборства зафіксувала 482,5 кг. Друге місце посіла Гречко Наталія з Краматорська (425 кг.) На третій сходинці розташувалась Дубіна Катерина з Краматорська — 395 кг.
У ваговій категорії до 63 кг безумовним лідером являлась Заслужений майстер спорту Лариса Соловйова, спортсменка, чий список досягнень навряд чи хтось зможе перевершити, адже киянка 4 рази вигравала Всесвітні ігри, 9 разів чемпіонати світу, а в таблицях рекордів у цій категорії в усіх вправах вписане лише її ім‘я! І чемпіонат України не став виключенням — золота медаль у сумі триборства (587,5 кг) та впевнена перемога у кожній змагальній вправі. На другій сходинці Лариса Осичка з Хмельницької області- 442,5 кг.  Третє місце посіла Кубишка Олена з Краматорська.
У ваговій категорія до 69 кг чемпіонкою стала майстер спорту України міжнародного класу з Дружківки, чемпіонка Європи Марченко Антоніна. Результат спортсменки — 600 кг у сумі триборства та рекорди України у присіданні — 245 кг та жимі- 160 кг. На другому місці Антонюк Анастасія з Кам‘янця-Подільського з сумою 495 кг, та знову ж таки з рекордом України у жимі, тільки тепер серед юніорок — 135 кг.  Третє місце посіла Ковальова Марина з Рубіжного.
Заслужений майстер спорту з Кам‘янця-Подільського, дворазова срібна призерка Всесвітніх Ігор, генеральний секретар ФПУ Тетяна Мельник піднялась на найвищу сходинку п‘єдесталу у категорії до 76 кг. 640 кг в активі чемпіонки та рекорд України у жимі — 190 кг!
У категорії до 84 кг перемогу здобула чемпіонка світу серед дівчат Русаненко Дар‘я з Дружківки, яка у дуже молодому віці вже показує досить високі результати: 257,5 кг у присіданні, 142,5 у жимі та 205 кг у тязі! Колеснікова Ірина з Житомира розташувалась на другій сходинці п‘єдесталу.
Чемпіонкою у ваговій категорії понад 84 кг стала Загоруйко Валентина з Краматорська. Спортсменка у сумі триборства показала результат 577,5 кг.
У командному заліку серед жінок лідером стала команда Донецької області, на другому місці Хмельницька і на третьому Житомирська. А в абсолютній першості спортсменки розташувались у такому порядку: 1- Лариса Соловйова, 2- Мельник Тетяна, 3- Марченко Антоніна.